تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

گروه حامی سرویس ایران

09130279241

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان


عیب یابی ماشین لباسشویی بوش 

چرا ماشین لباسشویی بوش روشن نمی شود؟
علت: نرسیدن برق به دستگاه

عوامل زیادی می تواند باعث روشن نشدن لباسشویی شود. دلیل آن می تواند مکانیکی و مربوط به یکی از قطعات باشد و یا الکتریکی و مربوط به نرسیدن جریان برق به دستگاه. اگر هیچ کدام از چراغ های لباسشویی روشن نیست ابتدا دوشاخه و پریز را چک کنید . پریز را با فازمتر چک کنید و از وجود جریان برق در آن مطمئن شوید .حتی می توانید با استفاده از یک وسیله مثل شسوار وجود برق در پریز را تست کنید . سپس دوشاخه را بررسی کنید.

اما اگر بعضی از چراغ ها روشن هستند، و یا بعضی از کلیدها کار می کند اشکالی در برق رسانی وجود ندارد. در این حالت ممکن است برد دستگاه دچار ایراد شده باشد. 

اگر  سیکل شستشو شروع نمی شود، در این حالت اجزاء دیگری مثل برد کنترل اصلی، تایمر و قفل درب نیز می بایست بررسی شوند. 

چرا هیچ کدام از برنامه ها کار نمی کند؟
علت: فعال بودن قفل کودک، بسته نبودن صحیح درب، فشار دادن دکمه استارت به مدت خیلی کوتاه یا خیلی طولانی

 قفل کودک باعث غیر فعال شدن بسیاری از دستورات لباسشویی می شود. نحوه غیر فعال کردن قفل کودک در دفترچه راهنمای دستگاه وجود دارد.  با توجه به مدل دستگاه ممکن است نحوه غیر فعال کردن قفل کودک متفاوت باشد.

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان


error codes bosch washing machine logixx - تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

چند روش برای غیر فعال کردن قفل کودک

1) کلید استارت را فشار دهید و ۳ الی ۵ ثانیه نگه دارید. پس از این باید علامت کلید و یا عبارت “CL” از روی صفحه پاک شده باشد.
2) فشار دادن همزمان کلیدهای rpm و finished in و نگه داشتن آنها به مدت ۳ ثانیه می باشد. پس از ۳ ثانیه صدای بیپ به گوش خواهد رسید و قفل کودک غیر فعال می شود.
3) اگر صفحه نمایش لباسشویی بوش شما لمسی است، بر روی آن یک مربع روشن با علامت کلید و عبارت ۳ seconds را در زیر آن خواهید دید. به سادگی این علامت را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. علامت تاریکتر شده و صدای بیپ دستگاه از غیر فعال شدن قفل کودک خبر خواهد داد.
4) اگر درب دستگاه به خوبی بسته نشده باشد، یا لباسی در لای درب گیر کرده باشد، تا زمانی که درب به درستی بسته نشود لباسشویی برنامه شستشو را آغاز نمی کند. با بستن درب لباسشویی باید صدای کلیک مانندی به گوش برسد. نکته دیگر اینکه فرار دادن بیشتر از حد لباس داخل ماشین به درب فشار آورده و مانع از بسته شدن آن شود.

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان


چرا ماشین لباسشویی بوش نمی چرخد؟
علت: بار داخل لباسشویی نامتعادل است، توجه به برنامه انتخابی، تسمه درام پاره شده است، زغال موتور ساییده شده و تمام شده است، خرابی کوپلینگ موتور، کلاچ، یاتاقان ها، قفل درب و…

1) سنسورهای لباسشویی با تشخیص اینکه میزان لباس های موجود زیاد است و یا بار داخل دستگاه نامتعادل است، می توانند از چرخیدن لباسشویی جلوگیری کنند و یا اینکه دستگاه چرخش بسیار آهسته ای خواهد داشت. 

2) ممکن است مربوط به برنامه انتخابی شستشو باشد. در بعضی اوقات نچرخیدن لباسشویی  طبیعی است. مثلا در هنگام سیکل شستشوی البسه پشمی و یا در مواردی که لباسشویی میزان کف را بیش از حد تشخیص می دهد. بنابر این جای نگرانی نیست.

3)  تسمه ، ارتباط بین موتور لباسشویی و درام را برقرار ساخته و بدون آن درام قابلیت چرخش نخواهد داشت.ممکن است تسمه  در اثر ساییدگی و اصطکاک پاره شود. برای تست تسمه، درب را باز کرده و دیگ را با دست بچرخانید، اگر هیچ مقاومتی در مقابل چرخش احساس نکردید و یا مقاومت اندکی بود، نشانگر ایراد در تسمه درام بوده و به تعویض احتیاج دارد.

4) زغال موتور موظف است جریان برق را به آرمیچر موتور انتقال دهد و باعث چرخش درام شود. اگر دستگاه آبگیری کرده اما لباسشویی نمی چرخد و یا در حین دور تند لباسشویی این اتفاق می افتد، احتمالا زغال موتور تمام شده است و باید عوض شود.

5) کوپلینگ موتور وظیفه اتصال موتور به سیستم انتقال نیروی ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. اگر لباس های داخل لباسشویی بیش از ظرفیت مجاز باشند، کوپلینگ موتور عمل نکرده تا از موتور و سیستم انتقال نیرو محافظت نماید. کوپلینگ به دلیل سایش طبیعی نیز می تواند تخریب شود. اگر کوپلینک موتور لباسشویی شما شکسته است، باید آن را تعویض نمایید.

چرا لباسشویی بوش آب را تخلیه نمی کند؟
علت: شیلنگ لباسشویی مسدود شده یا خم شده است، فیلتر مسدود شده، خرابی پمپ تخلیه، مجموعه قفل درب

1) ممکن است شلنگ تخلیه خم شده باشد: لباسشویی خود را کمی جلو کشیده و آن را بررسی کنید.

2) ممکن است شلنگ تخلیه مسدود شده باشد. در اینصورت شیلنگ تخلیه را از سیفون بکشید و در داخل یک سطل قرار دهید. سپس برنامه تخلیه آب را انتخاب کنید. در صورتی که سطل پر نمی شود و یا به سختی پر می شود، نشان از مسدود بودن شیلنگ دارد.

3)  گرفتگی فیلتر. هر گونه شئ خارجی که موجب گرفتگی فیلتر شده و می تواند منجر به تداخل در کار تخلیه آب شود، را بردارید.

4) مهمترین جزء در عمل تخلیه آب پمپ تخلیه لباسشویی است. اگر پمپ تخلیه در هنگام عمل تخلیه آب صدا می دهد و تخلیه آب به خوبی صورت نمی گیرد، احتمالا تکه ای لباس و یا یک شی خارجی موجب گرفتگی آن شده و با پروانه ها برخورد می کند. پمپ را باز کرده و بررسی نمایید.

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

چرا ماشین لباسشویی بوش آبگیری نمی کند؟
علت: انسداد یا خم شدن لوله ها، فشار بسیار کم آب، شیر برقی ورودی

1) وجود پیچ یا خم در شیلنگ ورودی آب سرد به ماشین

2)  داخل شیلنگ انسدادی وجود دارد.

3) فشار آب کم است. از شیر آبی که شیلنگ آب ورودی به آن متصل است، به طور مستقیم، فشار آب را اندازه گیری کنید. در حالت عادی، زمانی که شیر آب کاملا باز باشد، فشار آب باید به اندازه ای باشد که یک سطل آب ۱۰ لیتری را درعرض یک دقیقه پر نماید.

4) خرابی شیر برقی نیز بر روی میزان پر شدن سریع یا کند ماشین لباسشویی تاثیر می گذارد. شیر برقی قطعه حساسی است و باید توسط تکنسین مجرب در تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان بررسی شود.

تعمیرات تخصصی لباسشویی بوش در اصفهان در محل شما

توسط تکنسین های مجرب و متعهد شرکت حامی سرویس ایران 

 ارائه فاکتور رسمی و ضمانت نامه کتبی 

09130279241 

چرا لباسشویی بوش سرریز می شود و زیاد آبگیری می کند؟
علت: ایراد شیر ورودی آب، ایراد سوئیچ فشار، ایراد محفظه فشار

1) خرابی شیر برقی. شیر ورودی آب یا شیر برقی وظیفه تامین آب دستگاه را برعهده دارد. در واقع محل ورود آب به دستگاه، این شیر است. لذا در صورت خراب بودن آن، امکان بروز مشکل در آبگیری لباسشویی وجود دارد. مثلا آبگیری کند یا آبگیری نکردن و یا در حالت دیگر، آبگیری بیش از اندازه که موجب سرریز کردن ماشین لباسشویی می شود.

بر طبق دمای تنظیمی برای یک برنامه خاص، سوئیچ فشاری یا سوئیچ تنظیم سطح آب، با فرستادن سیگنال به شیر ورودی موجب کنترل میزان ورود آب سرد و گرم به داخل لباسشویی می شود. در صورت خرابی در این سوئیچ، ممکن است لباسشویی سرریز کند.

محفظه فشار زمانی که درام از آب پر می شود، توسط هوا پر می شود. هوا در ادامه شلنگ فشار را به عقب رانده و موجب فعال شدن سوئیچ فشار می شود که دستور سیکل شستشو را آغاز می کند. در صورتی که ایرادی در محفظه ی فشار به وجود بیاید، باعث اختلال در کل فرآیند شده و می تواند موجب سرریز کردن ماشین لباسشویی شود.

چرا لباسشویی بوش آبریزی یا نشتی دارد؟
عیب یابی ماشین لباسشویی بوش که دچار مشکل نشتی شده است، به سه صورت نشتی از پشت دستگاه، جلو و زیر آن تقسیم می شود.

اگر ماشین لباسشویی از پشت آبریزی دارد:
از اتصال صحیح و آب بندی شده این شیلنگ های ورودی و خروجی به دستگاه و همچنین شیر آب منزل و دریچه فاضلاب مطمئن شوید. در صورت ایراد در هر یک از آنها، توصیه می شود که آن ها را تعویض کنید.

اگر ماشین لباسشویی از جلو آبریزی دارد:
در این حالت، آبریزش به درب، محفظه جاپودری و یا فیلتر ماشین لباسشویی برمی گردد. همیشه از بسته بودن کامل درب مطمئن شوید. صدای کیلک مانندی را باید بشنوید. چک کنید تا لباسی در میان لاستیک دور درب گیر نکرده باشد و همچنین از مقدار لباس متناسب با ظرفیت لباسشویی خود در هر سیکل شستشو استفاده کنید و نه بیشتر. به علاوه از تمیز بودن قفل درب و زبانه مطمئن شوید و نیز حتما تراز بودن ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید.

اگر اشکال از محفظه ی جاپودری است، می تواند به فشار زیاد آب و یا مسدودیت نازل مربوط باشد که از جریان یافتن صحیح آب ممانعت می کنند. در صورتی که به فیلتر لباسشویی مشکوک هستید، ابتدا از قرار گرفتن صحیح درپوش شیلنگ تخلیه در بالای آن مطمئن شوید. سپس از پیچ بودن محکم درپوش فیلتری در موقعیت عمودی مطمئن شوید.

اگر ماشین لباسشویی از زیر آبریزی دارد:
نشتی از زیر لباسشویی بوش می تواند به هر یک از دلایلی که در حالت های دیگر اشاره شد، مربوط باشد. لذا ابتدا موارد گفته شده را بررسی نمایید. اگر تمامی موارد گفته شده را بررسی کرده اما همچنان نشتی لباسشویی وجود دارد، ممکن است امری جدی تر بوده و ناشی از نشتی اجزای داخلی باشد. در این هنگام از کمک تکنسین های حرفه ای استفاده کنید.

چرا درب لباسشویی بوش باز یا بسته نمی شود؟
علت: فعال شدن قفل کودک، گیر افتادن لباسها بین درب، وزن بیش از حد درام و پر بودن آن، ایراد در قفل درب

1) فعال بودن قفل کودک مربوط باشد.قفل کودک را غیر فعال کنید.

2) گیر کردن لباسهای کوچک مانند جوراب و غیره در بین درب و لاستیک می باشد. 

3) وجود به مقدار زیاد لباس های موجود در لباسشویی و بیش تر از حد ظرفیت آن.

4) خرابی قفل درب است.  اگر قفل درب خراب باشد یا درب کامل بسته نمی شود و یا اینکه به نظر می آید که بسته شده ولی برنامه های شستشو شروع به کار نمی کنند.

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

brand - تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

چرا لباسشویی بوش لرزش و تکان  شدید دارد؟
علت: محل نصب نامناسب، تراز نبودن لباسشویی، باز نکردن پیچ های حمل و نقل، بار نامتعادل لباس، کمک فنرها

1) ممکن اسن مربوط به محل قرارگیری دستگاه باشد. مثلا کفپوش ها و سطوح چوبی برای لباسشویی مناسب نیست. بهتر است لباسشویی بوش خود را در گوشه ای و بر روی سطوح سفت و سخت قرار دهید.

2) لباسشویی شما تراز نیست، اگر تراز نبود مخصوصا در دور خشک کردن که دور موتور تند است لرزش شدید میبینید.  

3) ممکن است در زمان نصب لباسشویی، باز کردن پیچ های مخصوص حمل و نقل که جهت جلوگیری از تکان خوردن درام دستگاه تعبیه شده اند، را فراموش کرده باشید.این اتفاق می تواند موجب لرزش های شدیدی در ماشین لباسشویی شما شود.

چرا لباسشویی بوش در حین کارکردن متوقف می شود؟
علت: کد خطا یا ارور، اشکال در آبگیری یا تخلیه آب، گرم شدن بیش از حد و گرم نشدن آب، تشخیص نشتی، برد کنترلی، تایمر

1) معمولا کدی بر روی نمایشگر ظاهر می شود . با بررسی آن کد و سرچ کردن آن در گوگل و یا در دفترچه راهنمای دستگاه می توانید علت آن را متوجه شوید.

2) باید از امکان پر شدن دستگاه از آب یا آبگیری لباسشویی و توانایی تخلیه آب، مطمئن شوید. نبود خم و پیچش در شیلنگ های ورودی آب و تخلیه آب باید بررسی شود.

3) اگر در حدود ۳۰ دقیقه ابتدایی از شروع یک برنامه، لباسشویی متوقف گردد، می تواند به این خاطر باشد که دستگاه تشخیص داده که آب گرم نمی شود.

4) لباسشویی بدلیل تشخیص وجود نشتی یا آبریزش، برنامه شستشو را به دلایل ایمنی متوقف می کند. 

چرا لباسشویی بوش صدای زیادی دارد؟
علت: تراز نبودن لباسشویی، باز نشدن پیچ های حمل و نقل، یاتاقان، پولی، کوپلینگ موتور، کلاچ، تسمه، پمپ تخلیه

 برخی از صداهای تولید شده از لباسشویی عادی بوده و نیازی به نگرانی نیست.

1) گاهی اوقات برخورد زیپ یا دکمه لباس به شیشه درب یا درام می تواند تولید صدا نماید. 

2) گیر افتادن سکه، دکمه لباس و یا یک شئ در داخل پمپ باشد.

3) تراز نبودن ماشین لباسشویی و باز نشدن پیچ های حمل و نقل به هنگام نصب دستگاه، 

4) اشکال در بلبرینگ و کاسه نمد و سه نظام لباسشویی 

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان


ارورهای ماشین لباسشویی بوش

ارور APDATE ERROR لباسشویی بوش

باز کردن برد جهت تعمیر و ارسال به شرکت .یعنی برنامه برد مشکل دارد

ارور E16 لباسشویی بوش
درب دستگاه باز است_ میکرو سوئیچ عمل نمیکند

ارور  E17 لباسشویی بوش
زمان آبگیری بیش از حد معمول_بسته بودن شیر آب_ خرابی اکوا

ارور E18 لباسشویی بوش
پمپ تخلیه مسدود است

ارور E19 لباسشویی بوش
زمان گرم کردن آب بیش از اندازه_ ضعف ولتاژ_ خرابی المنت

ارور  E20 لباسشویی بوش
المنت_ NTC سنسور

ارور  E23 لباسشویی بوش
خرابی اکوا استاپ_ بسته بودن شیر آبnexxt 1 - تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

ارور  E25 لباسشویی بوش
سنسور کف دیگ_ AQUA SENSOR

ارور  E26 لباسشویی بوش
هیدروستات_ ولتاژ باید بین ۰.۵ _ ۳.۵ باشد

ارور  E27 لباسشویی بوش
هیدروستات_ گرفتگی شیلنگ هیدروستات

ارور  E28 لباسشویی بوش
خرابی سنسور کف دیگ_ شکستگی سنسور_FLOW SENSOR س

ارور  E29 لباسشویی بوش
بسته بودن آب_ سنسور کف_ اکوا استاپ

ارور  E31 لباسشویی بوش
پمپ تخلیه_ شبلنگ خروجی_ هیدروستات_ شیلنگ هیدروستات

ارور  E32 لباسشویی بوش
ایراد اضافه یا کم بودن لباسها_ درموقع خشک کردن

ارور  E34 لباسشویی بوش
میکرو سوئیچ درب_ گرفتگی میکرو سوئیچ_ خرابی میکرو سوئیچ

ارور  E35 لباسشویی بوش
میکروسوئیچ_ قفل درب نمیتواند بازشود_خرابی قفل درب

ارور  E36 لباسشویی بوش
میکروسوئیچ_ سیم کشی و سوکت میکرو سوئیچ

ارور  E37 لباسشویی بوش
شکستگی سنسورNTC_ NTC خرابی سنسور

ارور  E38 لباسشویی بوش
شکستگی سنسورNTC_ NTC خرابی سنسور

ارور  e4 لباسشویی بوش
کابل_ برد اصلی _ NTC خرابی سنسور

ارور  E47 لباسشویی بوش
خرابی سنسور دما_ چک کردن موتور

ارور  E48 لباسشویی بوش
کم بودن ولتاژ _ چک کردن موتور_ خرابی موتور

ارور  E49 لباسشویی بوش
زیاد بودن ولتاژ

ارور  E50 لباسشویی بوش
موتورچک شود_ رله برد چک شود_ زمان چرخش موتور۳۰ ثانیه

ارور  E51 لباسشویی بوش
سوئیچ های قدرت_ درموتور_نقص IGBT

ارور  E57 لباسشویی بوش
اگر ولتاژ برق کمتر از ۲۰۰باشد_ درغیر اینصورت راه انداز برد

ارور  E58 لباسشویی بوش
سرعت چرخاندن پایین_D خطای سنسور ۳

ارور  E59 لباسشویی بوش
بررسی سیم کشی_ بررسی موقعیت از مگنت_ D برد_ ۳

ارور  E60 لباسشویی بوش
سنسور کف_ سنسور جریان_ مقادیربیش از حد کم یا مقادیر بیش ازحد بالا

ارور  E61 لباسشویی بوش
حالت عادی_ بررسی مدار سیم_ قفل درب_ دستگاه را خاموش روشن کنید

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

 

تعمیرات تخصصی لباسشویی بوش در اصفهان 

توسط تکنسین های مجرب و متعهد شرکت حامی سرویس ایران 

همراه با ارائه فاکتور رسمی مطابق نرخ اتحادیه 

و ارائه ضمانت نامه کتبی در خدمات و قطعات 

09130279241

تعمیرات در اسرع وقت در محل 

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان
  • تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان
5

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان تکنسین های مجراب گروه حامی سرویس تعمیرات لباسشویی بوش را در منزل شما با گارانتی در خدمات و تعمیرات انجام می دهند