تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

گروه حامی سرویس ایران

09130279241

 

1.اعزام مهندسین ماهر و واجد شرایط به محل جهت سرویس و بازبینی لباسشویی بوش

2.خدمت رسانی 24 ساعته در هر ساعت شبانه روز

3.مشاوره رایگان با کادر فنی شرکت برای ثبت مشکل

4.پرداخت کمترین هزینه برای شما زیر نظر اتحادیه

5.کلیه تعمیرات با گارانتی بوده و ضمانت کتبی تحویل داده می شود

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

 


 

شاید اصلا نیازی به تعمیرکار درخانه نباشد!

سلام دوست عزیز، ضمن تشکر از اطمینان شما از کادر مجرب شرکت حامی سرویس  جهت کسب اطلاعات در رابطه با ماشین لباسشویی بوش و رفع مشکلات بوجود آمده توسط تکنسین های حرفه ای ما، مطالبی در رابطه با سوالات متداول مشکلات ماشین لباسشویی بوش، خطاهای آن و سایر موارد مورد نیاز دررابطه با تعمیرات ماشین لباسشویی بوش را در اختیارتان قرار می دهیم تا توانسته باشیم ضمن افزودن دانش و آگاهیتان کمکی در رفع مشکلاتان در منزل کرده باشیم.

درصورتیکه مشکلتان حل نشد نگران نباشید: کافیست شما با مشاورین شرکت حامی سرویس تماس بگیرید و ضمن توضیح مشکل ماشین لباسشویی خود از مشاوره رایگان شرکت حامی سرویس بهره مند شوید. درصورتیکه مشکل شما حل نشد تعمیرکار حرفه ای ما در خدمت شماست تا ضمن بازدید از دستگاه شما در محل سکونت خود با کمترین قیمت ، زیر نظر اتحادیه لباسشویی شما را تعمیر نماید.

 

 


عیب یابی ماشین لباسشویی بوش 

چرا ماشین لباسشویی بوش روشن نمی شود؟
عوامل زیادی می تواند باعث روشن نشدن لباسشویی شود. دلیل آن می تواند مکانیکی و مربوط به یکی از قطعات باشد و یا الکتریکی و مربوط به نرسیدن جریان برق به دستگاه. اگر هیچ کدام از چراغ های لباسشویی روشن نیست ابتدا دوشاخه و پریز را چک کنید . پریز را با فازمتر چک کنید و از وجود جریان برق در آن مطمئن شوید .حتی می توانید با استفاده از یک وسیله مثل شسوار وجود برق در پریز را تست کنید . سپس دوشاخه را بررسی کنید.

اما اگر بعضی از چراغ ها روشن هستند، و یا بعضی از کلیدها کار می کند اشکالی در برق رسانی وجود ندارد. در این حالت ممکن است برد دستگاه دچار ایراد شده باشد. 

اگر  سیکل شستشو شروع نمی شود، در این حالت اجزاء دیگری مثل برد کنترل اصلی، تایمر و قفل درب نیز می بایست بررسی شوند. 

 

چرا هیچ کدام از برنامه ها کار نمی کند؟
علت: فعال بودن قفل کودک، بسته نبودن صحیح درب، فشار دادن دکمه استارت به مدت خیلی کوتاه یا خیلی طولانی

 قفل کودک باعث غیر فعال شدن بسیاری از دستورات لباسشویی می شود. نحوه غیر فعال کردن قفل کودک در دفترچه راهنمای دستگاه وجود دارد.  با توجه به مدل دستگاه ممکن است نحوه غیر فعال کردن قفل کودک متفاوت باشد.

گاهی اوقات ممکن است به خاطر گیر کردن لباس یا هر شیء دیگری بین لاستیک و درب و یا خرابی قفل، درب ماشین به طور کامل بسته نشده باشد، در این حالت نیز برنامه ها کار نمی کنند.

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

 

 


 

 

 

چند روش برای غیر فعال کردن قفل کودک

1) کلید استارت را به مدت ۳ الی ۵ ثانیه با دست فشار دهید و نگه دارید. بعد از انجام این کار، ارور کلید یا  “CL” از روی صفحه نمایش پاک می شود.

2) کلیدهای rpm و finished in را به طور همزمان نگه دارید و بعد از تایم 3 ثانیه رها کنید. پس از ۳ ثانیه با شنیدن صدای خفیف بیپ قفل کودک غیر فعال شده است.

3) در صورتی که مدل لباسشویی بوش شما از نوع لمسی است باید مربعی که روی آن علامت کلید و کلمه ۳ seconds  است را با دست به مدت 3 ثانیه فشار دهید . بعد از شنیدن صدای بیپ قفل غیرفعال شده است.  

4) اگر مقدار لباس های داخل ماشین بیشتر از مجاز ظرفیت دستگاه باشد و یا اینکه نحوه قرار دادن لباس ها به نحوی هست که در لباسشویی کامل بسته نمی شود و یا لای درب گیر کرده است، در این صورت برنامه شستشو آغاز نخواهد شد . ابتدا از توازن لباس ها داخل ماشین مطمئن شوید سپس درب را باز کرده و به طور صحیح ببندید . با شنیدن صدای کلیک مانندی، برنامه  ها شروع به کار می کند.  

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

 


 

چرا ماشین لباسشویی بوش نمی چرخد؟

1) سنسورهای لباسشویی با تشخیص اینکه میزان لباس های موجود زیاد است و یا بار داخل دستگاه نامتعادل است، می توانند از چرخیدن لباسشویی جلوگیری کنند و یا اینکه دستگاه چرخش بسیار آهسته ای خواهد داشت. 

2) ممکن است مربوط به برنامه انتخابی شستشو باشد. در بعضی اوقات نچرخیدن لباسشویی  طبیعی است. مثلا در هنگام سیکل شستشوی البسه پشمی و یا در مواردی که لباسشویی میزان کف را بیش از حد تشخیص می دهد. بنابر این جای نگرانی نیست.

3)  تسمه ، ارتباط بین موتور لباسشویی و درام را برقرار ساخته و بدون آن درام قابلیت چرخش نخواهد داشت.ممکن است تسمه  در اثر ساییدگی و اصطکاک پاره شود. برای تست تسمه، درب را باز کرده و دیگ را با دست بچرخانید، اگر هیچ مقاومتی در مقابل چرخش احساس نکردید و یا مقاومت اندکی بود، نشانگر ایراد در تسمه درام بوده و به تعویض احتیاج دارد.

4) زغال موتور موظف است جریان برق را به آرمیچر موتور انتقال دهد و باعث چرخش درام شود. اگر دستگاه آبگیری کرده اما لباسشویی نمی چرخد و یا در حین دور تند لباسشویی این اتفاق می افتد، احتمالا زغال موتور تمام شده است و باید عوض شود.

5) کوپلینگ موتور وظیفه اتصال موتور به سیستم انتقال نیروی ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. اگر لباس های داخل لباسشویی بیش از ظرفیت مجاز باشند، کوپلینگ موتور عمل نکرده تا از موتور و سیستم انتقال نیرو محافظت نماید. کوپلینگ به دلیل سایش طبیعی نیز می تواند تخریب شود. اگر کوپلینک موتور لباسشویی شما شکسته است، باید آن را تعویض نمایید.

 

چرا لباسشویی بوش آب را تخلیه نمی کند؟

عدم تخلیه ممکن است به خاطر خم شدن یا آسیب دیدگی شلنگ تخلیه باشد: لباسشویی خود را کمی جلو کشیده و شلنگ تخلیه را بررسی کنید.

ممکن است که شلنگ تخلیه توسط شیء یا جرم مسدود شده باشد. در اینصورت باید ابتدا شیلنگ تخلیه را از داخل سیفون کشیده و  سر آن را داخل یک سطل قرار دهید. از منوی لباسشویی برنامه تخلیه را انتخاب کرده و اجازه دهید اجرا شود. اگر سطل پر شد که نشان می دهد شلنگ تخلیه مسدود نبوده ولی اگر سطل پر از آب نشد مشخص می شود که شلنگ تخلیه دستگاه مسدود بوده و باید تمیز یا تعویض شود. 

ممکنه است شیء خارجی باعث انسداد فیلتر شده باشد. در این صورت لباسشویی تخلیه انجام نمی دهد.

اگر هنگام تخلیه لباسشویی پمپ دستگاه صدا می دهد می تواند به این دلیل باشد که لباس کوچکی یا یک شیء در آن گیر کرده باشد و باعث انسداد آن است. در این صورت باید پمپ باز شده و آن را بررسی  و تمیز کنید. 

 

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

 

چرا ماشین لباسشویی بوش آبگیری نمی کند؟

ممکن است در مسیر شلنگ ورودی آب خم یا انسدادی باشد و یا شلنگ آسیب دیده باشد . 

فشار آب را از شیر آب ورودی که شلنگ به آن متصل است بررسی کنید.  اگر فشار آب کم باشد آبگیری انجام نمی شود.

فشار آب باید به اندازه ای باشد که زمانی که شیر آب به طور کامل باز است، یک سطل آب ۱۰ لیتری را طی یک دقیقه پر کند.

ممکن است با خرابی شیر برقی مواجه باشید. این مورد روی عملکرد پر شدن سریع یا کند ماشین لباسشویی اثر می گذارد. شیر برقی قطعه حساسی است و باید توسط تکنسین مجرب در تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان بررسی شود.

 

تعمیرات تخصصی لباسشویی بوش در اصفهان در محل شما

توسط تکنسین های مجرب و متعهد شرکت حامی سرویس ایران 

 ارائه فاکتور رسمی و ضمانت نامه کتبی 

09130279241 

 

چرا لباسشویی بوش سرریز می شود و زیاد آبگیری می کند؟

1) خرابی شیر برقی. شیر ورودی آب یا شیر برقی وظیفه تامین آب دستگاه را برعهده دارد. در واقع محل ورود آب به دستگاه، این شیر است. لذا در صورت خراب بودن آن، امکان بروز مشکل در آبگیری لباسشویی وجود دارد. مثلا آبگیری کند یا آبگیری نکردن و یا در حالت دیگر، آبگیری بیش از اندازه که موجب سرریز کردن ماشین لباسشویی می شود.

بر طبق دمای تنظیمی برای یک برنامه خاص، سوئیچ فشاری یا سوئیچ تنظیم سطح آب، با فرستادن سیگنال به شیر ورودی موجب کنترل میزان ورود آب سرد و گرم به داخل لباسشویی می شود. در صورت خرابی در این سوئیچ، ممکن است لباسشویی سرریز کند.

محفظه فشار زمانی که درام از آب پر می شود، توسط هوا پر می شود. هوا در ادامه شلنگ فشار را به عقب رانده و موجب فعال شدن سوئیچ فشار می شود که دستور سیکل شستشو را آغاز می کند. در صورتی که ایرادی در محفظه ی فشار به وجود بیاید، باعث اختلال در کل فرآیند شده و می تواند موجب سرریز کردن ماشین لباسشویی شود.

 

چرا لباسشویی بوش آبریزی یا نشتی دارد؟

عیب یابی ماشین لباسشویی بوش که دچار مشکل نشتی شده است، به سه صورت نشتی از پشت دستگاه، جلو و زیر آن تقسیم می شود و بسته به اینکه آبریزی از کدام قسمت است علت آن و راه رفع آن متفاوت است.

 

اگر ماشین لباسشویی از پشت آبریزی دارد:
شما ابتدا باید از اتصال صحیح و آب بندی شده شیلنگ های ورودی و خروجی به دستگاه و همچنین شیر آب منزل و دریچه فاضلاب به طور کامل مطمئن شوید. اگر هر کدام از این موارد دچار پوسیدگی یا خرابی بود در قدم اول اقدام به تعویض آنها کنید. 

 

اگر ماشین لباسشویی از جلو آبریزی دارد:
اگر آبریزی از جلوی ماشین لباسشویی بوش باشد، این نشتی مربوط به  در ماشین، جاپودری و یا فیلتر ماشین است.  نکته اول اینکه از بسته بودن در ماشین مطمئن شوید . بررسی کنید که لباس یا جورابی در لاستیک درب نمانده باشد و لباس ها بطور کامل و متوازن داخل ماشین باشند. سپس در را ببندید. نشانه بسته بودن کامل در ماشین این است که صدای کلیک مانندی می دهد.

حجم لباس هایی که داخل ماشین قرار می دهید را مراقب باشید که بیش تر از ظرفیت مجاز دستگاه نباشد. 

به صورت مرتب لاستیک درب، قفل درب و زبانه ها را تمیز کنید . بهتر است پس از هربار شستشو این کار را انجام دهید تا شیء یا جرم لابلای آنها گیر نکرده باشد .

اگر جنت ها  مسدود شده باشند و یا فشار آب کم باشد این موضوع باعث نشت آب از جاپودری می شود.

برای بررسی سلامت فیلتر، ابتدا درپوش فیلتر را بررسی کنید که به طور کامل پیچ خورده باشد . سپس شلنگ تخلیه را چک کنید که درست در جای خود قرار داشته بیاشد.

 

اگر ماشین لباسشویی از زیر آبریزی دارد:
تمام مواردی که در  بالا ذکر کردیم می تواند باعث نشتی آب از زیر لباسشویی بوش هم شود. پس ابتدا آنها را چک کنید. اگر پس از بررسی متوجه شدید که موارد بالا مشکلی ندارند، نشتی می تواند به اجزای داخلی ماشین مربوط باشد و مشکل در بلیرینگ، سه نظام و … باشد .

 


در این صورت می توانید با تلفن های پاسخگوی شبانه روزی گروه حامی سرویس تماس گرفته و از خدمات سرویسکاران متعهد و مجرب این شرکت در اسرع وقت کمک بگیرید.

تکنسین های ما پس از حضور فوری در محل شما و بازدید و عیب یابی دستگاه، مشکل و برآورد هزینه را برای شما انجام داده و تعمیرات را انجام می دهند. گروه حامی از قطعات اورجینال و اصلی مصرف کرده و به همین دلیل با خیالی آسوده قطعات مصرفی خود را گارانتی می کند.

09130279241

تعمیرات ما نیز از گارانتی واقعی برخوردار است. 

تکنسین های گره حامی برای تعمیرات خود فاکتور رسمی مورد تایید اتحادیه ارائه می دهند.

 


 

چرا درب لباسشویی بوش باز یا بسته نمی شود؟

ممکن است قفل کودک فعال شده باشد که در این صورت بایستی آن را غیرفعال کنید. 

ممکن است لباس های ظریف و کوچک مانند لباس زیر یا جوراب در لاستیک درب گیر کرده باشد. 

این احتمال هم وجود دارد که شما بیشتر از حد مجاز ظرفیت دستگاه خود داخل آن لباس قرار داده اید. 

اگر تمام موارد بالا را چک کردید و مشکلی نداشت، احتمال دارد قفل درب دستگاه خراب باشد.

نشانه خرابی قفل این است که یا درب دستگاه بسته نمی شود و یااینکه به ظاهر درب بسته شده ولی  با زدن منو برنامه ها شروع به کار نمی کند.

 

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

چرا لباسشویی بوش لرزش و تکان شدید دارد؟

محلی که لباسشویی بوش روی آن قرار دارد را بررسی کنید. مثلا کفپوش ها و سطح چوبی مناسب نیست. چرا که دستگاه در دورهای بالابر روی آن سر خورده و حرکت می کند.

از تراز بودن لباسشویی مطمئن شوید . در دور خشک کن که دور تند دستگاه است، لباسشویی حرکت زیادی دارد و اگر محل آن تراز نباشد  به شدت این لرزش ها و حرکت دستگاه و آسیب به شافت منجر می شود.

زمانی که برای اولین باز لباسشویی را نصب می کنید پیچ هایی که برای جلوگیری از حرکت درام است را باز کنید. 

 

 

چرا لباسشویی بوش در حین کارکردن متوقف می شود؟

کد خطایی که بر روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر شده را بخوانید و با سرچ در گوگل یا دفترچه راهنمای دستگاه علت آن را متوجه شوید. با بررسی آن کد و سرچ کردن آن در گوگل و یا در دفترچه راهنمای دستگاه می توانید علت آن را متوجه شوید.

 

اگر دستگاه به هر دلیلی درست آبگیری نکرده باشد و یا توانایی تخلیه نداشته باشد وسط شستشو متوقف می شود . پس بایستی علل عدم آبگیری