ارور خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر تعمیرکار نیستید مقاله زیر را بخوانید.

روش رفع ارور خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ:

ارور E1 ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور E1 در لباسشویی سامسونگ نشان دهنده مشکل در آبگیری دستگاه است. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

1. قطع بودن آب:

اولین و ساده‌ترین دلیل ارور E1، قطع بودن آب است. برای حل این مشکل، شیر آب ورودی به لباسشویی را بررسی کنید و مطمئن شوید که باز است.

2. گرفتگی فیلتر ورودی آب:

فیلتر ورودی آب لباسشویی که در محل اتصال شیلنگ ورودی به دستگاه قرار دارد، ممکن است به مرور زمان کثیف و مسدود شود. این اتفاق باعث می‌شود که آب به درستی وارد دستگاه نشود و ارور E1 ظاهر شود. برای حل این مشکل، باید فیلتر ورودی آب را تمیز کنید.

3. خرابی شیر برقی ورودی آب:

شیر برقی ورودی آب وظیفه دارد که جریان آب را به داخل لباسشویی کنترل کند. اگر شیر برقی خراب شود، ممکن است آب به درستی وارد دستگاه نشود و ارور E1 ظاهر شود. برای حل این مشکل، باید شیر برقی ورودی آب توسط یک تکنسین تعمیر شود.

4. خرابی سوئیچ فشار آب:

سوئیچ فشار آب وظیفه دارد که سطح آب داخل مخزن لباسشویی را کنترل کند. اگر سوئیچ فشار آب خراب شود، ممکن است لباسشویی به درستی آبگیری نکند و ارور E1 ظاهر شود. برای حل این مشکل، باید سوئیچ فشار آب توسط یک تکنسین تعمیر شود.

5. خرابی برد کنترل:

برد کنترل مغز لباسشویی است و وظیفه دارد که تمام قسمت‌های دستگاه را کنترل کند. اگر برد کنترل خراب شود، ممکن است لباسشویی به درستی آبگیری نکند و ارور E1 ظاهر شود. برای حل این مشکل، باید برد کنترل توسط یک تکنسین تعمیر شود.

اگر نمی‌توانید علت ارور E1 لباسشویی سامسونگ خود را پیدا کنید، بهتر است با یک تکنسین تعمیر لباسشویی تماس بگیرید.

هیدروستات سطح آب:

در همه ماشین لباسشویی های امروزی بر حسب وزن و مدل ماشین لباسشویی سطح دمای آب تعیین شده که وظیفه اندازه گیری و میزان آب را قطعه ای به نام هیدروستات انجام می‌دهد که در مدل ها و شکل های مختلفی می باشد در ماشین لباسشویی هایی که دارای برد الکتریکی می باشند،نوع هیدروستات الکتریکی وظیفه کنترل سطح آب را به عهده دارد.

ارور خطا E9 ماشین لباسشویی سامسونگ

در ماشین لباسشویی های تایمری هیدروستات مکانیکی وظیفه کنترل آبگیری دستگاه را بر عهده دارد.در همه مدل‌های هیدروستات قطعاتی وجود دارد اعم از: یک شیلنگ باریک که رابطه هیدروستات می باشد ویک کپسول هیدروستات که اگر در مسیر کپسولی هیدروستات که به قسمت پایین درام لباسشویی متصل است مسدود شود.هیدروستات به درستی نمی تواند کار خود را انجام دهد یا اگر در مسیر شیلنگ ورودی که به هیدروستات متصل است اگر گرفتگی یا نشتی وجود داشته باشد هیدروستات در عملکرد خود دچار مشکل می‌شود.در غیر این صورت اگر هیدروستات و تمامی اتصالات آن سالم باشد مشکل از برد فرمان و یا در ماشین لباسشویی های تایمری مشکل از تایمر می باشد.

علائم کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ :

  • آبگیری ماشین لباسشویی متوقف نمی شود.

روش رفع ارور E1 ماشین لباسشویی سامسونگ :

  • ماشین لباسشویی خاموش شود و اتصالات بین هیدروستات بررسی شود.

راه حل اورژانسی ارور E1 ماشین لباسشویی سامسونگ:

  • از ماشین لباسشویی استفاده نشود تا زمانی که تعمیرات انجام شود . ممکن است آب گیری بیش از حد ماشین لباسشویی باعث خرابی برد و همچنین قطعات مربوطه شود و میزان آسیب دیدگی دستگاه بیشتر شود.

ارور خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور خطا 5e لباسشویی سامسونگ

4.3/5 (12 نظر)