ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا

ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا

علت ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا :

زمانیکه یخچال فریزر اسنوا ارور F3 را به کاربر هشدار میدهد ، این ارور مربوط میشود به سنسور کابین یخچال . سنسور های کابین یخچال عموما در داخل کابین قرار می گیرند و گاهی اوقات با چشم قابل رؤیت هستند . این سنسور ها در اصل یک نوع مقاومت های تابع دما میباشند . سنسور ها یا مقاومت های حرارتی ، نسبت به دما حساس اند و در دو نوع PTC و NTC وجود دارند .

سنسور های PTC با افزایش دما مقاومت آنها افزایش پیدا می کند و مقاومت های NTC در برابر افزایش دما ، دچار کاهش مقاومت خواهد شد . در یخچال فریزر ها از مقاومت های PTC استفاده می کنند و نوع مقاومت بستگی به طراحی برد دارد و در بعضی از یخچال فریزر ها بصورت نادر ، از مقاومت NTC استفاده شده است . زماینکه مقاومت ارسالی از طریق سنسور ولتی یخچال به برد فرمان صحیح نباشد و عدد مقاوت اشتباهی به سمت برد ارسال شود ، باعث میشود برد یخچال فریزر فرمان های اشتباه صادر بکند . به این دلیل که ورودی صحیحی به برد نرسیده و عدد داده شده به برد برای پردازش نا صحیح است ، در نهایت خروجی اشتباهی خواهیم داشت .

ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا

مثلا ما یخچال فریزر را روی دمای 5 درجه سانتی گراد تنظیم میکنیم ولی زمانیکه دما به 10 درجه سانتی گراد برسد ، سنسور احساس میکند دما به حد نرمال رسیده و فرمان اشتباه به برد ارسال میشود و در نهایت برد ، فرمان زود روشن شدن یا فرمان دیر روشن شدن را به موتور میدهد . زمانیکه دستگاه ارور F3 را میزند ، یعنی اینکه به برد مقاومت اشتباه داده شده و برد تشخیص میدهد سنسور خراب است و ارور F3 را روی نمایشگر ظاهر میکند .

رفع خطای F3 یخچال اسنوا :

خیلی از مواقع سنسور سالم است ولی سیم های اتصال بین سنسور و برد فرمان که کار انتقال داده را بر عهده دارد ، دچار عیب میشود و باعث ارسال اعداد صفر یا بی نهایت به برد یخچال خواهد شد و برد فرمان بدین ترتیب دچار خطا میشود . در این حالت باید بررسی کرد که سنسور خراب است یا سیم های اتصال بین سنسور و برد خراب است . بعضی اوقات خرابی برد فرمان در بخش سنسور باعث میشود ارور F3 ظاهر شود و از برد فرمان دستگاه خراب باشد . برای رفع ارور F3 نیازمند ابزارهایی مثل مولتی متر و پیج گوشتی چهارسو هستیم.

 

ثبت پذیرش آنلاین

مرحله 1 از 3 - اطلاعات شخصی

  • در شهر های :شیراز ، اهواز ، اصفهان ، کرج ، تبریز ، رشت ، همدان میتوانید از طریق فرم بالا یا شماره تماس 03191002003 ثبت پذیرش تعمیرات انجام دهید.

ثبت پذیرش

 

5/5 (4 نظر)