ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه

ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه

ثبت پذیرش آنلاین

مرحله 1 از 3 - اطلاعات شخصی

  • در شهر های :شیراز ، اهواز ، اصفهان ، کرج ، تبریز ، رشت ، همدان میتوانید از طریق فرم بالا یا شماره تماس 03191002003 ثبت پذیرش تعمیرات انجام دهید.

ثبت پذیرش

ماشین لباسشویی ال جی روشن میشه ولی کار نمیکنه

فرقی نمیکد شما چه برند از ماشین لباسشویی دارید که روشن می شود ولی کار نمیکند اگر ماشین لباسشویی ال جی باشد و یا سامسونگ و یا اسنوا همه آنها از یک سیستم هستند و همه قطعات استفاده شده به همین صورت میباشد.

باید موارد فوق را مورد بررسی قرار دهید البته این مشکل یک عیب کلی میباشد و حتما باید توسط یک تعمیرکار خبره موارد مورد بررسی قرار گیرد.

درب لباسشویی را بررسی کنید

مرحله اول با کف دست روی درب قرار دهید و درحالتی که دکمه استارت را زدید به درب فشار وارد کنید شاید درب به درستی بسته نمیشود.

زبانه درب را بررسی کنید

زبانه درب را بررسی کنید که شکسته نشده باشد.

شیلنگ های ورودی آب را بررسی کنید

شیلنگ ورودی آب اگر تا خورده باشد و آب به درستی وارد دستگاه نشود دستگاه روشن میشود ولی کار نمیکند.

فیلتر ورودی آب را بررسی کنید

شیلنگ آب را باز کنید و به فیلتر ورودی که به شیر برقی متصل شده توجه کنید شاید جرم گرفته باشد و مانع از ورود آب به دستگاه شود.

چنانچه موارد بالا را مورد بررسی قرار دادید و مشکل برطرف نشد احتمال دارد برد دستگاه دو یا سیم کشی و یا قفل درب مشکل داشته باشد.

علائم خرابی برد ماشین لباسشویی

در این ویدپو شما یک ماشین لباسشویی ال جی را مشاهده میکنید که برد آن مشکل دارد و روشن میشود ولی کار نمیکند

چرا ماشین لباسشویی سامسونگ روشن میشه ولی کار نمیکنه

نمایندگی لباسشویی سامسونگ اصفهان کجاست؟

از اونجایی که امروزه مشغله کاری وقت زیادی رو از ما میگیره ، بنابراین زمان کافی برای رسیدگی به کارهایی مثل شستن لباس ها نداریم . دقیقا به همین دلیل هست که ماشین لباسشویی به یک عضو جدایی ناپذیرتبدیل شده و قطعا ردپای اون در همه خونه ها مشاهده میشه . یک دستگاه کمکی فوق العاده که در کمتر از یک ساعت کوهی از لباس های کثیف رو به صورت کامل پاک و خوشبو میکنه و بهتون تحویل میده !

ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه

تصور اینکه این دستگاه جادویی حتی برای یک مدت کوتاه ما رو تنها بذاره خیلی دردناکه ! علاوه بر اینکه مجبوریم مقدار زیادی لباس رو با دست بشوریم ، باید هزینه سنگینی برای تعمیرش در نظر بگیریم . اختلالات کوچیک زیادی وجود داره که شاید به نظر ما کم اهمیت باشه ؛ اما حقیق اینه که گاها همین موارد کوچیک باعث میشه که یک مشکل بزرگ در ساختار لباسشویی شکل بگیره و روز به روز جدی تر بشه .

البته تقریبا میشه گفت برای تمام مشکلات لوازم خانگی ، راه حل مناسب وجود داره که یک فرد متخصص به خوبی میتونه از پسش بربیاد و اون رو تعمیر کنه . اما پیشنهاد من به شما اینه که قبل از خراب شدن دستگاه و نیاز به تعمیرکار ، از یک سرویس کار بخواهید تا به صورت جزئو به بررسی تمام قسمت های ماشین لباسشویی بپردازه تا بدین صورت از بروز مشکلات بزرگ و جدی جلوگیری بشه .

ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه !

این میتونه مشکلی باشه که شما پس از روشن کردن دستگاه باهاش مواجه شدین و داخل اینترنت به جستجو درباره دلیل این اتفاق می گردید . در واقع عوامل زیادی در به وجود اومدن این مشکل دخیل هستند ؛ بنابراین لازمه نسبت به تمام اون ها آگاهی داشته باشیم تا بتونیم هوشمندانه ترین راه حل رو برای رفع کردنش پیاده کنیم .

ساده ترین راه حل میتونه بررسی برق و اطمینان از متصل بودن دستگاه به پریز باشه . حتما از یک پریز دیگه هم استفاده کنید تا مطمئن بشید برق به ماشین لباسشویی میرسه .

قطعه ای در قسمت درب ماشین لباسشویی وجود داره به نام سوییچ که یک ویژگی ایمنی به دستگاه می بخشه تا از بسته بودن درب مطمئن بشید . اگه درب به صورت کامل و به خوبی بسته نشده باشه ، نباید انتظار داشته باشید که دستگاه روشن بشه ! البته گاهی اوقات ممکنه درب کاملا بسته باشه اما دستگاه کار نکنه که در این صورت احتمالا مشکل از سوییچ هست . سوییچ وظیفه انتقال فرمان بسته شدن درب به برد اصلی دستگاه رو به عهده داره و زمانی که به خوبی کار نکنه ، دستوری به برد صادر نخواهد شد . مورد دیگه ای که احتمالا باعث کار نکردن دستگاه میشه ، خراب بودن دکمه هاست . ممکنه دکمه هایی که نیاز دارید به خوبی کار کنه و تا اینجای کار همه چیز بدون نقص باشه ؛ اما دکمه شروع یا استارت خراب باشه ! مطمئنا در چنین شرایطی لباسشویی شما روشن نخواد شد .

ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه ؛ این موضوع ممکنه زمانی تحقق پیدا کنه که قطعه ای به نام تایمر در ماشین لباسشویی معیوب شده باشه . این قطعه در واقع اصلی ترین کار یعنی هماهنگ سازی عملکرد دستگاه رو انجام میده . یعنی از هر قسمت اطلاعات لازم رو دریافت کرده و دستور لازم رو برای آن ها ارسال می کنه . در صورتی که با مشکل کار نکردن ماشین لباسشویی درگیر هستید ، به یاد داشته باشید که از بررسی تایمر دستگاه غافل نشید !

کار کردن ماشین لباسشویی با چرخش دیگ همراه بوده که دستوراتی از سمت موتور انجام می شود . در شرایطی مثل روشن کردن پیاپی ماشین لباسشویی ممکنه دستگاه بیش از حد داغ شده باشه . گاها این گرمای بیش از حد میتونه یکی از علائم نیم سوز شدن موتور لباسشویی باشه که یک مشکل جدی تلقی میشه ! در این موقعیت دستور روشن شدن به دستگاه ارسال نمیشه تا زمانی که موتور آن کاملا خنک بشه . ساده ترین کاری که می تونید انجام بدید اینه که برای چند ساعت دستگاه رو به حال خودش رها کنید !

عدم ورود آب به دیگ ماشین لباسشویی :

عدم ورود آب به دیگ ماشین لباسشویی ، دلیل دیگه ای است که کار نکردن دستگاه رو به دنبال داره . از سالم بودن شیر آب ورودی و عدم انسداد لوله ها اطمینان کامل حاصل نمایید و در صورت نیاز به تمیز کردن و رفع مسدودیت آن بپردازید .

4.5/5 (15 نظر)