اگر یخچال یکسره کار کنه چی میشه

سلام شاید الان که شما دارید این محتوا رو مطالعه میکنید متوجه این شدید که یخچال فریزرتون داره یک سره کار میکنه و مرتبی دارید

به ساعت نگاه میکنید که چند ساعت داره کار میکنه پس چرا خاموش نمیشه!!!

نکنه که موتورش بسوزه؟؟؟؟

کاملا توی این وضعیت حال شما رو درک میکنم.

توی این محتوا همراه من باشید تا کاملا این موضوع رو بررسی کنیم.

از کجا بفهمیم یخچال داره یک سره کار میکنه ؟؟؟ خیلی وقت ها صدا های قطعات دیگه یخچال رو اشتباه میشنویم برای اینکه متوجه بشی که آیا یخچال داره یک سره کار میکنه مقاله از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند رو یک مطالعه بزن

یخچال فریزر چند ساعت باید کار کند تا خاموش شود

خاموش کردن یخچال فریزر به عوامل زیادی بستگی دارد عواملی همچون دمای محیطی که یخچال فریزر در آن قرار گرفته و یا دمای مواد غذایی که در یخچال فریزر قرار گرفته و میزان باز و بسته شدن درب یخچال فریزر.

از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند

  • اگر شرایط گاز یخچال فریزر مطلوب باشد و یخچال فریزر به صورت یکسره کار کند باعث میشود که مواد غذایی داخل یخچال فریزر منجمد شود و یا باعث برفک زدن شود شما از صدای یخچال فریزر و تغییر در حالت کارکرد دستگاه میتوانید متوجه این موضوع شوید.

وقتی یخچال یکسره کار میکنه چیکار کنیم

برای جلوگیری از یکسره کار کردن یخچال، نکات زیر را رعایت کنید:

  • یخچال را در مکانی خنک و خشک قرار دهید.
  • درب یخچال را به درستی ببندید.
  • مقدار مواد غذایی داخل یخچال را متعادل نگه دارید.
  • هر چند وقت یکبار، یخچال خود را یخ‌زدایی کنید.

 

اگر یخچال یکسره کار کنه چی میشه

علت یکسره کار کردن یخچال

یخچال فریزر یک سیستم برودتی است که وظیفه دارد دمای داخل کابین یخچال رو به یک دمای درخواستی از سمت مصرف کننده برساند.

و زمانی که دما به دمای درخواستی رسید خاموش شود.

فرمان دمای درخواستی را مصرف کننده در یخچال فریزر های قدمی توسط ترموستات تنظیم میکند و دریخچال فریزر های امروزی توسط برد فرمان تنظیم میشود.

پس تا اینجا متوجه شدیم که مرحله اول باید یخچال فریزر به دمای درخواستی ما برسد تا خاموش شود.

حالا یک زمان هایی هست که دما به حد درخواستی ما رسیده اما باز هم یخچال فریزر خاموش نمیکند.

در این وضعیت در یخچال فریزر های قدیمی ایراد میتواند از ترموستات باشد و در یخچال فریزر های بردی و هوشمند میتواند مشکل از سنسور محیطی باشد برای اطلاعات بیشتر از سنسور متوانید به قسمت جدول سنسور یخچال مراجعه کنید.

1-خرابی ترموستات یخچال فریزر

ترموستات یخچال فریزر وظیفه دارد که دمای یخچال فریزر را توسط لوله بلو تشخیص دهد و توسط انبساط وانقباظ گاز داخل لوله بلو آن را به لوله ای آکاردئونی برساند و درنتیجه لوله آکاردئونی برروی پلاتین قطع ووصل فشار وارد نماید ودر نتیجه موتور یخچال فریزر را خاموش وروشن نماید.

نتیجه : اگر گاز داخل لوله بلو ترموستات خالی شود باعث میشود که ترموستات بصورت صحیح کار نکند و اگر پلاتین های قطع ووصل برق ترموستات به هم بچسبند باعث میشود یخچال یکسره کار کند.

راه حل: تعویض ترمستات

2-خرابی سنسور محیطی یخچال فریزر

در یخچال فریزر های بردی و هوشمند به جای ترموستات برای تشخیص دما از سنسورها استفاده میکنند سنسور ها مقاومت های دمایی هستند یعنی با تعغیر دما مقاومت آنها تعغیر میکند و میزان مقاومت را برای برد فرمان ارسال میکنند و برد فرمان از میزان مقاومت سنسور ها تشخیص میدهد دمای داخل کابین چقدر است هر سنسور مقاومتی دارد که در جدول میزان مقاومت یخچال فریزر در قسمت آموزش یخچال فریزر میتوانید آنهارا مطالعه کنید

نتیجه گیری: اگر سنسور محیطی میزان مقاومت را به درستی برای برد ارسال نکند و یا برد فرمان خراب باشد باعث میشود یخچال یکسره کار کند.

راه حل:  تعویض سنسور و یا برد فرمان

3-نشتی گاز و یا خرابی موتور یخچال

یکی دیگر از علت های یکسره کار کردن یخچال خرابی موتور ویا برد فرمان است در سیکل تبرید ما قطعاتی همچون موتور کمپرسور و کندانسور ولوله موئی و اواپراتور و گاز مبرد را داریم که هریک از این موارد مشکل پیدا کند باعث میشود که یخچال فریزر یا از سرما بیفتد و یا سرما را با کیفیت مطلوب نرساند که میتوانید در مطلب علت نشت گاز یخچال فریزر در این باره اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

نتیجه گیری کلی :

اگر یخچال یکسره کار کنه چی میشه ؟

قطعات یخچال فریزر یک سیستم به هم وابسته است که اگر یکی از این قطعات دچار مشکل شود باعث میشود مابقی قطعات به درستی کار نکند و یا به قطعات دیگر آسیب وارد کند.

اگر یخچال فریزر شما بصورت یکسره در حال کار است در بلند مدت باعث میشود که موتور کمپرسور بسوزد و یا اینکه اواپراتور(سردخانه) یخچال فریزر پر از برفک شود و در نتیجه دستگاه کاملا از سرما بیفتد برای حل این مشکل بهتر است مشکل را ریشه ای حل نمایید.

فشار پشت لوله مویی چقدر است؟

در قسمت کامنت ها از ما بپرسید

هر سوالی در مورد یخچال فریزر دارید در سمت کامنت ها از ما بپرسید

4.4/5 (17 نظر)