لوله مویی چیست ؟

لوله مویی چیست ؟

حامی سرویس با سابقه طولانی در امر تعمیر یخچال فریزر از تمام برندها در اصفهان و حومه ؛ تعمیرات در منزل شما و در اسرع وقت انجام شده و مشتری پس از پایان کار، فاکتور و ضمانت نامه کتبی دریافت می کند. دارای مجوز رسمی و قانونی از اتحادیه هستیم و تمامی خدمات بر اساس نرخنامه اتحادیه فاکتور می شود.

لوله مویی چیست

لوله مویی چیست

طبق آمار و تماس های رسیده بسیاری از کسانی که وارد سایت حامی سرویس می شوند از همکاران و تعمیرکاران عزیز هستند که از ما می خواهند تعمیر یخچال فریزر را آموزش دهیم. ما در این سری از مقالات به معرفی قطعات و آموزش تعمیر یخچال فریزر می پردازیم. پس با ما همراه باشید …

در این مقاله سوالی که زیاد از ما پرسیده می شود را توضیح می دهیم:

لوله مویی یا کاپیلاری تیوب یک لوله بسیار باریک است که بین دو قسمت سیکل یخچال فریزر قرار می‌گیرد. سیکل یخچال فریزر به دو دسته ی کم فشار و پرفشار تقسیم می شود و این تقسیمات توسط لوله مویی انجام می شود.

تعمیر یخچال

گاز در ابتدای کمپرسور با فشار وارد کندانسور می‌شود. در انتهای کندانسور، لوله مویی بعد از درایر یا همان خشک کن قرار دارد. لوله مویی طول و قطر مشخصی دارد. پس از اینکه گاز پر فشار وارد لوله مویی می شود و مسیری حدوداً سه تا سه متر و نیم با قطر کم و حدود سی و یک دهم اینچ را طی می‌کند، به دلیل قطر کم و طول زیاد باعث می شود که فشار گاز کاسته شود و همین امر موجب می‌شود که گاز به حالت پاشش و اسپری داخل اواپراتور شود. بعد از اینکه گاز داخل اواپراتور پاشش شد به علت این که فشار داخل اواپراتور بسیار کم است باعث می شود که مایع اسپری شده باعث تبخیر شود. زمانی که مایع به حالت تبخیر در می آید دمای محیط را جذب می کند و این باعث ایجاد برودت می شود و سپس گاز توسط لوله ساکشن به قسمت موتور برمی گردد و سپس این پروسه مجدداً تکرار می شود.

تعمیر تلویزیون در اصفهان

توجه داشته باشید که در این سیکل تبرید و بقیه سیکل های تبرید، فشار، عامل مهمی است. زمانی که گاز در اواپراتور است فشار آن کم و زمانی که در قسمت کندانسور هست فشار زیاد است. فشار زیاد باعث تراکم مولکولی می‌شود و این تراکم مولکولی باعث می‌شود که گاز از حالت گاز به مایع دربیاید. فشار کم باعث باز شدن مولکول ها می شود و از هم دور می شوند و به همین دلیل کمک می‌کند که مایع سریعاً به حالت گاز در بیاید.

توجه کنیم به کمیت فکر می‌کنیم متوجه می‌شویم که فشار عامل مهم نیست که تنظیمات این فشار توسط کمپرسور و لوله مویی انجام می‌شود که معرکه اصلی تنظیم های فشار کمپرسور است و واسطه بین قسمت پرفشار و کم فشار یخچال فریزر که کندانسور و اواپراتور نام دارد لوله مویی است حذف وظایف لوله مویی را نتیجه می گیریم که یک تنظیم کننده فشار است ۲ وظیفه اسپری کردن گاز داخل اواپراتوررا دارد توجه داشته باشید که طراحی لوله مویی بنا به طراحی یخچال‌ فریزر متفاوت است. یعنی اگر که اواپراتور بزرگ باشد طبیعتاً لوله مویی قطر و طول آن باید متفاوت باشد قطر و طول لوله مویی بنا به قدرت کمپرسور و میزان ابعاد اواپراتور و کندانسور سنجیده می شود.

در جدول زیر قدرت کمپرسور و اندازه لوله مویی ها را می توانیم پیدا کنیم

4.6/5 (14 نظر)