چگونه نشت گاز سردکننده یخچال را برطرف کنیم؟

نشت یخچال ممکن است به عدم سرد کردن کافی فریزر شود، اما نشت گاز امری بسیار نامتعارف است. همچنین، برخلاف برخی از تهویه های هوایی خودرو، هرگز نیازی نیست که سردکننده «معلق شود». سیستم سردکننده یک سیستم بسته است و اضافه کردن ماده سرده کنند به ندرت خواسته می شود.

هشدار : پیش از تلاش برای تست یا تعمیر، لطفاً اصول ایمنی را مطالعه نمایید.

بیشتر گازهایی که به عنوان سردکننده استفاده می شوند، در صورت استنشاق خطراتی برای سلامتی در بر دارند. اگر به نشت ماده سردکننده مشکوک هستید، تهویه مناسب ایجاد کرده و با متخصص مجرب تماس بگیرید.

هرگز تلاش نکنید که یخ موجود در فریزر خود را بتراشید. حتی کوچکترین شکاف در کوئل های سردکننده ممکن است به هزینه بسیار گران قیمت تعمیر یا حتی از دست دادن کامل وسیله برقی تان منجر شود.

نشت گاز سردکننده را تنها می توان به کمک متخصص سرویس کار مجرب تعمیر نمود. اگر تمام علل احتمالی دیگر را بررسی کرده اید، از یک متخصص بخواهید فریزر شما را بررسی کند.

از نظر تئوری، اگر بتوانید جای نشت را پیدا کنید، درزگیر اپوکسی هوای سرد را می توان برای بستن سوراخ ایجاد شده استفاده نمود. با این حال، این وصله ها اغلب پس از یک یا دو سال از بین می رود. زمانی که سوراخ با این مواد بسته شد، آنگاه سیستم باید از ماده سردکننده شارژ شود. شارژ مجدد سیستم را تنها یک متخصص مجرب می تواند انجام دهد.