علت صدای تق تق یخچال فریزر

دراین محتوا به بررسی علت صدای تق تق یخچال فریزر میپردازیم.

صدای تق تق یخچال

علت تق تق کردن یخچال

صدای تق تق یخچال می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از این دلایل ساده و قابل حل هستند، اما برخی دیگر ممکن است به تعمیر تخصصی نیاز داشته باشند.

در اینجا برخی از رایج‌ترین دلایل صدای تق تق یخچال  و راه‌حل‌های آنها آورده شده است:

1. تراز نبودن یخچال:

یکی از شایع‌ترین دلایل صدای تق تق یخچال، تراز نبودن آن است. اگر یخچال شما تراز نباشد، ممکن است هنگام کار لرزش داشته باشد و صداهای تق تق ایجاد کند. برای حل این مشکل، می‌توانید از تراز استفاده کنید تا مطمئن شوید که یخچال شما کاملاً صاف است.

2. وجود ظروف نامناسب در یخچال:

گاهی اوقات، ظروف نامناسبی که در یخچال قرار می‌گیرند می‌توانند با لرزش یخچال و ایجاد صداهای تق تق همراه باشند. برای حل این مشکل، مطمئن شوید که تمام ظروف داخل یخچال به درستی قرار گرفته‌اند و هیچ چیز شل و لق نیست.

3. خرابی فن کندانسور:

فن کندانسور وظیفه دارد که گرما را از یخچال خارج کند. اگر فن کندانسور خراب شود، ممکن است یخچال بیش از حد گرم شود و صداهای تق تق ایجاد کند. برای حل این مشکل، باید فن کندانسور توسط یک تکنسین تعمیر شود.

4. خرابی موتور فن:

موتور فن وظیفه دارد که هوای سرد را در داخل یخچال به گردش درآورد. اگر موتور فن خراب شود، ممکن است یخچال به درستی خنک نشود و صداهای تق تق ایجاد کند. برای حل این مشکل، باید موتور فن توسط یک تکنسین تعمیر شود.

5. خرابی کمپرسور:

کمپرسور قلب یخچال است و وظیفه دارد که گاز مبرد را در سیستم یخچال به گردش درآورد. اگر کمپرسور خراب شود، ممکن است یخچال به درستی کار نکند و صداهای تق تق ایجاد کند. برای حل این مشکل، باید کمپرسور توسط یک تکنسین تعمیر شود.

6. برفک بیش از حد:

اگر یخچال شما برفک بیش از حد داشته باشد، ممکن است صداهای تق تق ایجاد کند. برای حل این مشکل، باید یخچال را برفک‌زدایی کنید.

7. مشکلات مربوط به رله استارت:

رله استارت وظیفه دارد که کمپرسور را روشن و خاموش کند. اگر رله استارت خراب شود، ممکن است کمپرسور به طور مداوم روشن و خاموش شود و صداهای تق تق ایجاد کند. برای حل این مشکل، باید رله استارت توسط یک تکنسین تعمیر شود.

 این مورد در اکثر یخچال فریزرها وجود داره و ربطی به برند و مدل یخچال و کیفیت آن نداره.

ما در اینجا بطور کامل و زبان ساده علت صدای تق تق یخچال فریزر را بیان میکنیم

تا اصلا به این موضوع پی ببرید که:

آیا این یک مشکل فنی است ؟؟؟ یا اینکه طبیعی است ؟؟؟

آیا پیش آمدن این موضوع جای نگرانی دارد و یا ندارد؟؟؟؟؟

اگر به دنبال بررسی علت لگد زدن موتور یخچال هستید به لینک مراجعه فرمایید.

اول برای شما از چند علت صدای تق تق یخچال فریزر می گوییم:

  • زمانیکه که دمای داخل کابین یخچال فریزر تغییر می کند صدای تق تقی از یخچال شنیده می شود.

شاید این صدا را موقع سرد و گرم شدن بخاری ها هم شنیده باشید.تنها فرق این صدا با بخاری این است که بدنه بخاری فلز ولی بدنه یخچال پلاستیک است و چون پلاستیک نسبت به فلز کمی عایق صداست، این صدا کمی خفیف تر است.

  • ممکن است این مدل از صدا را در طول روز یکبار یا دو بار بشنوید، و آن زمانی است که یخچال فریزر شما به حالت برفک زدایی  می رود.

حالا سوالی که برای مشتریان عزیز پیش می آید این است که (آخه یخچال ما بدون برفک است!! و برفک نمیزند)

پاسخ این است که در حقیقت همه یخچال ها برفک تولید می کنند اما در یخچال های نوفراست المنت یا هیتر مسئول آب کردن برفک یخچال فریزر است.

کار کردن هیتر باعث گرم شدن بدنه می شود که این مسئله صدایی شبیه خورد کردن یخ ها در قسمت المنت تولید می کند و این صدا در طول روز یک یا دو بار این صدا به مدت تقریبا ده دقیقه به گوش می رسد.

علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن چیست؟

 

اصولا در بیشتر یخچال های ساید اروپایی و یخچال فریزرهای دوقلو المنت های وات بالایی تعبیه شده ولی در پشت و جلوی یخچال ، ورق گالوانیزه قرار داده اند تا جذب دما داشته باشد و به بدنه کمتر گرما برسد.

علت صدای تق تق یخچال سامسونگ

 

اواپراتور یخچال

  • شنیدن صدای تق تق همیشه بر اثر تغییر دمای کابین داخل یخچال فریزر نیست و مواردی دیگری در آن نقش دارد مثل تغییر فصل.

این صدا بیشتر در فصل زمستان شنیده می شود .

این مواردی که برایتان در بالا شرح دادیم جای نگرانی ندارد و مربوط به طراحی یخچال می باشد.

تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان

  • در موارد دیگر هنگام روشن یا خاموش شدن یخچال فریزرتان صدای تق تقی به گوش می رسد که مربوط به پشت یخچال و در قسمت کمپرسور است.

علت صدای تیک تیک یخچال ساید سامسونگ

برای اینکه این عیب را بهتر درک کنید برایتان مثال ساده ای می زنم:

مثلا یخچال شما ساعتی است که شروع بکار کرده و ناگهان خاموش می شود و صدایی مثل کوبیدن دو فلز بهم و یا کوبیدن ته قابلمه به قابلمه دیگر به گوش می رسد.

تعمیر کولر گازی در اصفهان

برای حل این مشکل میتوانید با گرفتن لرزش موتور توسط ضربه گیر (حالا ضربه گیر میتونه کارتن چند لا زیر موتور باشه ) این مورد را تا حدی حل کنید

اگر یخچال فریزر شما صدای ناهنجار میدهد توجه داشته باشید که آیا به تازگی تعمیر شارژ گاز شده است؟؟؟

 اگر یخچال شما جدیدا شارژ گاز شده ، اگر شارژ گاز بصورت استاندارد صورت نگرفته باشد این صدا به گوش میرسد.

برای رفع این مشکل باید سریعا اقدام کنید و حجم گاز را بصورت وکیوم و استاندارد تنظیم کنید.

این نشانه اینست که حجم زیادی از گاز یا فشار روی موتور است و در زمان خاموش شدن موتور، بر اثر این فشار شوکی به آن وارد می شود که باعث بروز این صدا می شود.

علت صدای موتور یخچال هنگام خاموش و روشن  شدن

 ضعیف شدن موتور دلیل دیگری برای بوجود آمدن این صدا در یخچال است.

اگر موتور ضعیف شده باشد، موقع خاموش شدن از داخل تکانی میخورد و قسمت مکانیکی موتور یخچال به بدنه آن برخورد کرده و این صدا تولید می شود.

موتور یخچال از دو قسمت پوسته و هسته تشکیل شده است که خود  قسمت هسته حالت مکانیکی رینگ و پیستون در آن قرار دارد و پایین آن به موتور آسنکرون وصل می شود.

در قسمت پوسته  مخزن گاز و روغن وجود دارد که بتواند هم سیم پیچ و هم هسته را داخل موتور خنک  کند.

این هسته با سه الی چهار فنر داخل پوسته موتور یخچال شما قرار دارد که خرابی و شکستگی و ضعیف شدن هر کدام از  آنها باعث می شود که نتواند به درستی لرزش هسته را بگیرد. این لرزش به بدنه دستگاه برخورد می کند و باعث ایجاد صدا می شود.

برای رفع این مشکل، ابتدا باید میزان گاز را بررسی کرد.

اگر مشکل گاز وجود نداشت با تعمیر کمپرسور می توان به رفع آن کمک کرد.

اگر کمپرسور یخچال شما  قدرت بالا است و هزینه تعویض آن زیاد است، می توان پوسته موتور را باز کرد و تراشید .

دوباره آن را دمونتاژ و سپس مونتاژ کرد تا از پوسته موتور نشتی ندهد و دوباره آن را بست.

 

علت صدای تق تق یخچال فریزر

نکته اینجاست که عوض کردن کامل کمپرسور موتور برای شما بصرفه تر خواهد بود و دیگر با مشکلات احتمالی خرابی آن روبرو نمی شوید .

 

علت صدای تیک تیک یخچال چیست؟

 در بعضی مواقع یخچال شما از سرما افتاده و صدای تیک تیک هر چند دقیقه یکبار به گوش می رسد. علت صدای تیک تیک یخچال این به این معنی است که موتور یخچال شما مشکل دارد و باید سریعا یخچال فریزر را از برق درآورید.

در موتور یخچال قسمتی به اسم اورلود وجود دارد که در قسمت آمپر باعث می شود برق وسیله قطع شده و به موتور فشار نیاید و نسوزد.

زمانی که کمپرسور به علت عیب فنی آمپر زیادی می کشد، اورلود موتور را قطع می کند تا کمی خنک شود و دوباره به کار بیفتد.

این قطع و وصل شدن رله یک صدای تیک و تاک ایجاد می کند که در این مورد حتما باید با یک تکنسین و تعمیرکار مجرب تماس گرفته شود تا بتواند بدرستی عیب رله و موتور شما را برایتان برطرف نماید.

 


ثبت پذیرش آنلاین

مرحله 1 از 3 - اطلاعات شخصی

  • در شهر های :شیراز ، اهواز ، اصفهان ، کرج ، تبریز ، رشت ، همدان میتوانید از طریق فرم بالا یا شماره تماس 03191002003 ثبت پذیرش تعمیرات انجام دهید.

ثبت پذیرش

برای تعمیرات یخچال فریزر به کجا اعتماد کنم؟؟

تکنسین های مجرب حامی سرویس در هر ساعت شبانه روز در خدمت شما هستند تا به رفع مشکل علت صدای تق تق یخچال فریزر شما بپردازند.

بررسی این مورد نسبت به موارد دیگر بسیار ضروریست و با پیشگیری به موقع طول عمر بازدهی وسیله شما افزایش می یابد و هم اینکه مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نمیشوید. پس آنرا در الویت قرار دهید و سریعا در رفع آن اقدام نمایید.

پس اگر یخچال فریزر شما سریعا شروع به کم شدن سرمایش می کند و صدای تیک تیک می شنوید سریعا از برق بیرون بکشید و با تکنسین های ما تماس بگیرید.

 

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان

تماس فوری  03191002003

ارائه تعمیرات تخصصی با گارانتی و فاکتور معتبر 

تعمیرات در محل 

 

 

حامی سرویس با افتخار اعلام می کند که نماینده هیچ برندی نیست اما تعمیرکاران ما توانایی تعمیرات تمامی برندها را دارا هستند و زیر نظر اتحادیه به فعالیت خود در راستای تعمیرات لوازم خانگی تمامی برند ها می پردازد.

همچنین شرکت حامی سرویس بخاطر تجربه ای که در تعمیر کلیه برند ها دارد می تواند مشاوره خوبی برای خرید بهترین مدل های لوازم الکتریکی و کارایی آن ها به شما مشتریان عزیز ارائه دهد، ما ذینفع هیچ برندی نیستیم و به همین خاطر کارشناسانه و دلسوزانه می توانیم بهترین راهنمایی و داوری را برای خرید بهترین محصول برای شما داشته باشیم.

کافیست شما برای خرید یخچال مورد نظرتان با شرکت حامی سرویس تماس بگیرید تا مشاورین و کارشناسان ما بطور رایگان در خرید محصولی با بهترین کیفیت و بهترین بازدهی تجربیاتشان را در اختیار شما قرار دهند.

همچنین این کارشناسی ها هر 6 ماه یکبار بروز می شوند و شما می توانید از بهترین برند الکتریکی و بیشترین میزان خرید و یا حتی باخبر شدن از کمترین میزان خرابی در کدام برند، و قابلیت و آپشن های آن، از طریق سایت حامی سرویس مطلع شوید.

همچنین مشتریان عزیز بوسیله پرسش و پاسخ می توانند سوالات و تجربیاتشون را داخل سایت ما به عرضه نمایش قرار دهند.

 

4.2/5 (14 نظر)