دیفراست دستی یخچال فریزر

سلام من محمود کریمی هستم و در این محتوا میخوام تجربیات خودم رو در مورد دیفراست دستی تعدادی از یخچال فریزر ها با شما عزیزان به اشتراک بزارم امیدوارم که برای همه شما عزیزان مفید واقع بشه.

درصورتی که تعمیرکار هستید فرم مربوطه را پر کنید تا داخل کانال تلگرامی تعمیرکاران کشور عضو شوید و اطلاعات فنی بروز را دریافت کنید.
نام و نام خانوادگی(ضروری)

تعمیرگاه لوازم خانگی حامی سرویس

 

لطفا جهت بررسی برفک زدایی دستی یخچال فریزر برند مورد نظر را انتخاب فرمایید.

 

 

 

دیفراست دستی یخچال فریزر

همینطور که میدونید برفک زدایی  دستی خیلی به ما کمک میکنه تا بتونیم سریع متوجه بشیم که آیا سیستم دیفراست یخچال فریزر به درستی کار میکند یا نه من تعدادی فیلم و عکس دارم از دیفراست دستی انواع یخچال فریزر که برای شما عزیزان به اشتراک قرار میدم.

و ممنون میشم از شما عزیزان که شما هم مثل همکاران فیلم از دیفراست دستی برای ما ارسال کنید فقط کافیه که شماره واتس اپ خودتون رو توی کامنت قرار بدید من فورا به شما پیام میدم و ویدئو های شما رو میگیرم و اینجا به اسم شما منتشر میکنم.

 

نحوه تست سنسور دیفراست یخچال

علت دیفراست نکردن یخچال :

یخچال فریزر ها در نسل های اولیه نسبت با نسل های امروز ماندگاری کمتری داشتند و محققان بعد از بررسی متوجه شدند که در نگهداری مواد غذایی جدا از دمای بالای منفی ده درجه سانتیگراد که نیاز است تا مواد غذایی سالم بمانند یکی از موارد دیگر به نام رطوبت دخیل است.

رطوبت باعث میشد که مواد غذایی  دچار کپک زدگی شوند و به همین علت به سمت این رفتند که یک سیستم رطوبت گیری برای یخچال فریزر طراحی کنند سیستم رطوبت گیری به این صورت کار میکرد که توسط یک فن رطوبت را از روی مواد غذایی جذب میکردند و آن را با کمک صفحه توزیع هوا از فین های اواپراتور عبور میدادند

اواپراتور به علت سرمای بالا باعث میشد که این رطوبت را به برفک تبدیل کند و برفک باعث میشد که جلوی تبادل هوای سرد با داخل کابین گرفته شود پس برای آب کردن برفک ها باید سیستمی را طراحی میکردند که بصورت اتوماتیک این کار را انجام دهد.

به همین دلیل در یخچال فریزر های امروزی برای اب کردن برفک ها از سنسور و ترموفیوز و المنت و ترمودیسک و برد و یا تایمر  استفاده میکنند.

حالا هریک از این المان ها دچار مشکل شود باعث میشود که یخچال فریزر دیفراست نکند.

سنسور دیفراست چیست ؟

سنسور دیفراست یک مقاومت حرارتی میباشد زمانی که به این سنسور ما گرما بدهیم باعث میشود که مقاومت سنسور کاهش یابد به این نوع از سنسور ها NTC  میگویند.

سنسور دیفراست

سنسور دیفراست در بعضی یخچال فریزر ها در ابتدا و در بعضی از یخچال فریزر های دیگر در انتهای اواپراتور قرار میگیرد.

کار سنسور دیفراست چیست ؟

زمانی که یخچال فریزر میخواهد روی حالت برفک زدایی برود مرحله اول برد فرمان مقاومت سنسور دیفراست را بررسی میکند اگر که مقاومت سنسور دیفراست بالا باشد متوجه میشود که دمای اواپراتور پایین است و از وجود سرما در اواپراتور اطمینان حاصل میکند.

بعد از این فرایند برد فرمان برق را از ترموفیوز عبور میدهد و سپس به المنت میرساند.

سنسور ها در مقاومت های مختلفی تولید میشوند و هر مدل از یخچال فریزر برای یک مقاومتی از سنسور طراحی شده است مثلا یخچال فریزر های اسنوا از سنسور های 10 کیلو اهم استفاده میکنند.

منظور از مقاومت سنسور یعنی در دمای 25 درجه سانتی گراد مقاومت سنسور چه میزان است.

4.6/5 (10 نظر)