علت لگد زدن موتور یخچال

علت لگد زدن موتور یخچال (آموزش رفع مشکل)

سلام

من محمود کریمی هستم و تابه امروز صد هزار محصول لوازم خونگی رو مدیریت و تعمیر کردم . اینجا هستم تا تجربه های مختلفی که به خاطر مشگل لگد زدن موتور یخچال ، داشتم رو با شما به اشتراک بزارم بامن همراه باشید.

این تجربیاتی که میخوام با شما به اشتراک بزارم جایی نوشته نشده و همش با گذر زمان و آزمون و خطا بدست امده ؛ به خاطر همین چیزی به نام زمان و انرژی به خاطرش هزینه شده به خاطر اینکه منم انرژی بگیرم اگر مشکلت حل شد توی این محتوا قول بده که کلمه حامی سرویس رو توی گوگل سرچ کنی و توی مپ یک پنج ستاره خوشگل به مجموعه ما هدیه بدی.

توی این محتوا من به تمام عوامل میپردازم ، به مبحث اینکه اصلا چرا این مشکل ایجاد شده و بعدم چطوری باید حلش کنیم.

علت لگد زدن موتور یخچال (آموزش رفع مشکل)

علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن

طرز کار موتور یخچال :

موتور یخچال فریزر کارش دقیقا مثل قلب هست . یعنی پمپاژ انجام میده از طرفی مکش میکنه و از طرفی دمش موتور های یخچال فریزر یا کمپرسور ها از دوقسمت الکتریکی و مکانیکی تشکیل شده اند . قسمت الکتریکی یک روتور رو به گردش در میاره و روتور به میلنگ و پستان که دقیقا شبیه به موتور ماشین هست ، متصل است که بار اثر گردش روتور باعث میشود که پستان به عفب و جلو حرکت کنه و در نتیجه عملیات مکش و دمش را انجام دهد.

علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن چیست؟

طرز کار موتور یخچال

علت لرزش موتور یخچال هنگام خاموش شدن

موتور ها بنابه قدرت های مختلف طراحی شدند . قدرت این کمپرسور ها بنابه توان سنجیده میشه ، یعنی هر کمپرسور یک توانی داره که بتونه عملیات پمپاژ رو انجام بده . این توان از طراحی سیستم مکانیکی و الکتریکی بدست میاد ؛ هر کمپرسوری یک کد مدل دارد که به عنوان نمونه کمپرسور سکاپ رو میتونید از این قسمت کد مدل هاش رو ببینید.

وقتی یک کمپرسور بیشتر از توانش بخواد کار کنه طبیعتا صداهای غیرطبیعی ازش تولید میشه ، مثل لگد زدن موتور یخچال .

شما فکر کنید که در توان تان هست یک وزنه پنجاه کیلویی رو حداکثر بلند کنید و مسافتی رو طی کنید وقتی به مقصد رسیدید اون رو به راحتی روی زمین قرار میدید . ولی اگر اون وزنه بشه هشتاد کیلو به سختی اون مسافت رو طی میکنید و هنگام رسیدن به مقصد و زمین گذاشتن وزنه امکان داره زمین هم بخورید.

دقیقا موتور یخچال به همین علت لگد میزنه یعنی داره یک کار رو بیشتر از توانش انجام میده ؛ این صدا بیشتر زمان هایی ایجاد میشه که یخچال فریزر توسط یک شخص غیرحرفه ای تعمیر شده و گاز مبرد بیش از حد در دستگاه تزریق شده و این باعث شده موتور موقع خاموش شدن لگد بزنه .

البته فرسوده شدن کمپرسور هم میتونه این عامل بشه یعنی بعد از مدتی کار کردن کمپرسور موتور توانش کم میشه . مثل اینکه شما در جوانی میتوانید وزنه پنجاه کیلویی جابه جا کنید اما در پیری نه .

تعمیر یخچال در اصفهان

برطرف کردن صدای موتور یخچال :

زمانیکه این اتفاق می افتد باید بررسی کنیم که چرااین مشکل ایجاد شده است ؟ اگر دستگاه بعد ازفرایند تعمیرات این مشکل را پیداکرده تا موتور آسیب بیشتری ندیده ، باید ازیک تعمیرکار حرفه ای دعوت کنیم تا حجم مبرد را استاندارد کند ؛ تا مشکل برطرف شود که میتوانید در این حالت از متخصصان حامی سرویس ، استفاده نمایید.

ولی یک زمانی هست که دستگاه خودبه خود و بدون اینکه روش تعمیراتی انجام بشه ، این اتفاق واسش افتاده که در این حالت موتور ضعیف شده یا به قول خودمون پیر شده . حالا آیا باید این پیر موتور رو بندازیم بره ؟؟؟ قطعا نه کلی واسمون کار کرده زحمت کشیده این دور از انصافه بخواهیم بندازیمش اونطرف و یکی دیگه جاش بزاریم.

در این حالت بک کارتن برمیداریم وچند لایه میکنیم و میزاریمش زیر موتور که هنگام خاموش شدن موتور لرزش کمتری پیدا کنه و مشکل صدای ناهنجارش رو حل میکنیم.

امیدوارم که از این محتوا لذت برده باشید و به نتیجه گیری خوبی رسیده باشید . اگر چنانچه سوالی بود حتما توی کامنت بنویسید بنده هر روز به کامنت ها سر میزنم و حتما پاسخگو هستم .

راستی قولی که اول کار دادید رو فراموش نکنید.

4.1/5 (64 نظر)