علت نچسبیدن لاستیک درب یخچال

علت نچسبیدن لاستیک درب یخچال

ثبت پذیرش آنلاین

مرحله 1 از 3 - اطلاعات شخصی

  • در شهر های :شیراز ، اهواز ، اصفهان ، کرج ، تبریز ، رشت ، همدان میتوانید از طریق فرم بالا یا شماره تماس 03191002003 ثبت پذیرش تعمیرات انجام دهید.

ثبت پذیرش

 

در این محتوا میخواهیم به علت نچسبیدن درب یخچال بپردازیم.

زمانی که شما میخواهید درب یخچال فریزر را ببندید ، احساس میکنید که درب یخچال فریزر مثل گذشته جونی برای بسته شدن نداره و اولین چیزی که به نظر شما میرسه این هست که حتما آهنربای نوار درب یخچال ضعیف شده و کل گوگل رو سرچ میکنی به دنبال روش تعویض آهنربای لاستیک درب یخچال و چیز درست و درمونی هم پیدا نمیکنی !!!

به خاطر اینکه داری اشتباه فکر میکنی اصلا مشکل از آهنربای درب نیست .

اگر میخای این مشکل هرچه سریعتر برطرف بشه و به همسرت پوز بدی که حلش کردم قدم به قدم این محتوا رو بخون و با من همراه باش و قول بده وقتی مشکلت حل شد کلمه حامی سرویس رو توی گوگل سرچ کنی و توی مپ پنج تا ستاره بهم هدیه بدی .

عوامل نچسبیدن لاستیک درب یخچال :

اول از همه به این توجه کن که باید شیب یخچال فریزر رو به سمت عقب بدی از پایه های زیر یخچال میتونی این کار رو انجام بدی با یک انبر قفلی پایه هارو باز کن و شیب یخچال فریزر رو بده عقب به اندازه ای که وقتی درب یخچال رو باز میکنی از وسط رهاش میکنی خودش به ارامی بسته بشه.

تقویت آهنربای درب یخچال

این باعث میشه که فشار درب به بیرون نباشه و عمر لاستیک هم بالا بره ؛ اصلا تنظیم پایه های یخچال فریزر به همین صورته باید شیبش به عقب باشه توی عملیات برفک زدایی هم به یخچالت کمک میکنه که آب راحت تخلیه بشه تا به الان من کلی یخچال فریزر با این کار مشکلش رو حل کردم ، والو….

اگر دیدی اصلا انگار یه چیزی لای درب انگار گیر کرده اصلا نمیزاره که درب بسته بشه ؛ احتمالا کلی شیشه و قوطی توی طبقه های درب گذاشتی و درب افتادگی پیدا کرده درب رو باز کن و به سمت بالا بکشش و همینطور که به سمت بالا کشیدی درب رو ببند اگر دیدی درب بسته شد کارت در اومده غصشو نخور من اینجام باید درب رو ریگلاژ کنی چطوری ؟؟؟  به قول مرحوم بهمن مفید قصه اش درازه ، بیا توی مقاله روش ریگلاژ درب یخچال تا بهت بگم.

بهترین مرکز آموزش تعمیر یخچال در اصفهان

خشک شدن نوار دور درب یخچال :

اگر مشکلت ریگلاژ درب هم نبود احتمالا لاستیک یخچال دفرمه شده و لای درب از قسمتی که باز وبسته میشه ، میمونه و وقتی میخوای درب رو ببندی میره لای درب و نمیزاره درب بسته بشه . برای اینکه این مشکل رو حل کنی باید بری سشوار رو بیاری و روشنش کنی و لاستیک رو از قسمتی که دفرمه شده گرمش کنی تا نرم بشه و روی حالت خودش در بیاری ؛ دقیقا مثل سشوار کردن مو .

خشک شدن نوار دور درب یخچال

بعد از اینکه این کار رو انجام دادی یه ذره خیلی کم روغن چرخ نیاز داری که بمالی به یک دستمال و با دستمال بکشی روی نوار درب . فقط روغن خوراکی بهش نزنی که کار خرابی میشه و بعد از مدتی حالت چسبندگی میگره بعد درب خیلی راحت بسته میشه .

اگر از اینم نبود مورد بعدی شاید نوار از جای خودش در اومده که اینو خیلی راحت میتونی حلش کنی . مرحله اول باید بررسی کنی که لاستیک درب یخچال شما از کدوم مدل هست .

یکسری از لاستیک ها فشاری هستند ؛ یکسری پرسی که فقط در صورت پاره شدن در میان و یکسری هم که بصورت پیچی هستند .

اگر فشاری بود که خیلی راحت لاستیک رو سر جای خودش بزارید و با انگشت شصت مبارک فشارش بدید جا میره ، ولی اگر پرسی بودن کارتون در اومده باید تا میشه با چسب پاتکس بچسبونید سر جاش نشد تعویض که باید کلا با کاتر لاستیک رو از ته ببری و با نوک کاتر بکشی لای ذرزی که قبلا لاستیک بوده و لاستیک جدید با همون ابعاد و مدل بخری و بزاریش لای درز درب و با پیچ سرمته دار و پیچگوشتی شارژی پیچش کنی .

اما اگر بصورت پیچی بود و از جای خودش خارج شده بود خیلی راحت پیچ ها رو باز کن و لاستیک رو بزار سرجاش و پیچش کن .

تا الانه هرچی تجربه بابت این مسئله داشتم در اختیار شما گذاشتم یه پنج ستاره اونجا که قولش رو دادی و زیر همین صفحه بزار اگر هم مشکلت هنوز حل نشده خدا برکت بده به کامنت کامنت بزار خودم در کنارتم والو …

4/5 (358 نظر)