روش تعمیر افتادگی درب یخچال

روش تعمیر افتادگی درب یخچال

09130279241

 

 

علائم افتادگی درب یخچال 

زمانی که درب یخچال خوب بسته یا باز نمیشه یا درز بالای یخچال یا لاستیک درب یخچال از قسمت بالا باز هست. این موارد علائم افتادگی درب یخچال است.

افتادگی درب یخچال به خرابی چند قطعه یا المان مربوطه که ما در این محتوا ، یکی یکی آنها را برای شما توضیح خواهیم داد. با خواندن این مطلب  ممکن است بتوانید این مشکل را خودتان برطرف کنید و نیازی به حضور تعمیرکار و پرداخت هزینه نباشد.

 

در این مطلب علت اصلی به وجود آمدن این مشکل، روش تعمیر افتادگی درب یخچال و سپس راه های پیشگیری از آن را بیان می کنیم:

پس اول از همه بهتر این هست که علت افتادن در یخچال را بررسی کنیم و ریشه یابی کنیم که اصلا چرا درب یخچال افتادگی پیدا کرده؟
1) درب یخچال را زیاد سنگین می کنند.

قوطی های شیشه ای هم سنگین وزن هست و هم به خاطر جنسشان، هیچ وقت از سرما اشباع نمی شوند و دمای محیط را جذب خودشان می کنند.

نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در اصفهان

پس به نظر من استفاده از ظروف شیشه ای داخل یخچال یا فریزر اشتباه است. بخصوص در درب یخچال که سنگینی اینها باعث آسیب لولا و جای درب که داخل لولا می افتد می شود. پس اگر درب یخچال فریز را خیلی سنگین کنیم، در اثر باز و بست کردن طولانی باعث خرابی این قسمت می شویم.

 

علت سخت باز شدن درب یخچال را در اینجا می توانید بخوانید. 

 

2) در تنظیم شیب دستگاه دقت نشده است.


چگونه شیب یخچال را تنظیم کنیم؟

زمانی که یخچال فریزر را نصب کردید، یخچال فریزر نه باید تراز باشد و نه شیب به سمت جلو داشته باشد. شیب آن باید کمی به سمت عقب باشد. برای همین هست که اگر توجه کنید فقط در قسمت جلو، دو تا پایه برای تنظیم داریم که بعضی از مشتریان به آنها قفل های یخچال می گویند. این پایه ها هم باعث می شود که یخچال حرکت نکند و هم شیب یخچال را به سمت عقب تنظیم می کند.

پس بهترین روش برای تنظیم درب یخچال همین تنظیم شیب ملایم به سمت عقبه. طوری که وقتی درب را از نصفه رها می کنیم به صورت آرام آرام و اتوماتیک بسته شود.

 

3) کف یخچال آب جمع می شود.

در این مطلب به طور کامل توضیح دادیم که چرا کف یخچال آب جمع می شود. برای خواندن مطلب  اینجا  را کلیک کنید.

زمانی که این آب جمع شده دور ستون های بدنه و لولای بدنه، زنگ زدگی و اکسیده ایجاد کند، باعث می شود که بدنه حالت استحکام خودش را از دست بدهد.
وزن درب روی لولا هست، لولا هم به بدنه پیچ شده. این سنگینی در یخچال و این کاهش مقاومت بدنه بر اثر تماس با آب و زنگ زدگی باعث دفرمه شدن بدنه و ستون می شود و به سمت جلو شیب می دهد و درب حالت افتادگی پیدا می کند.

این مورد بدترین حالت است، یعنی عملا کاری نمی توان کرد. باید درب را به کابینت ساز بدهید تا گالوانیزه کند ولی نهایتا لاستیک درب یخچال به طور کامل روی بدنه قرار نمیگیرد و یخچال دچار برفک زدگی هم می شود ولی به نظر من این یخچال دیگر برای مصرف خانگی قابل استفاده نیست.

علت برفک زدگی یخچال فریزر را از  اینجا  مطالعه کنید.

 

روش تعمیر لاستیک درب یخچال را در  اینجا  بخوانید. برای شما کامل توضیح داده ایم تا خودتان بتوانید این کار را انجام دهید.

 


 

چه المان هایی خراب است که درب یخچال می افتد و چرا درب یخچال فریزر بسته نمی شود؟

1) بدنه: زنگ زدگی و اکسیده شدن بدنه 

2) وزن زیاد درب که به خاطر مواد غذایی زیاد، درب سنگین شده.

اطراف سوراخ پایین درب که لولا داخل آن می رود یک قاب پلاستیکی دارد که یک واشر هم داخل آن هست. این واشر بر اثر سنگینی درب به مرور زمان باعث شکستگی و خوردگی داخل درب می شود. این مورد هم خیلی سخت تعمیر می شود و بعضا دیدیم که همکاران ما ورق های گالوانیزه به جای خوردگی پایین درب تعبیه می کنند.


 

تعمیر لولای درب یخچال

یک مورد هم هست که لولا کج می شود. تاکید می کنم که به هیچ عنوان لولا را به سمت بالا نکشید. چون دیدم که خیلی از تعمیرکاران لولا را با بدنه به سمت بالا می کشند. این کار باعث می شود موم کشی یخچال از بین رفته، درزهای یخچال باز شده و بعدا مشکلات عدیده ای به وجود می آید. برای همین باید از چند واشر پلاستیکی استفاده کنید تا جبران این افتادگی شود و درب به سمت بالا بیاید.
اگر هم واشر شکسته آن را ترمیم کنید یا یک واشر دیگر داخل آن بیندازید.

3) اگر هم بدنه خراب باشد که عملا هیچ کار استاندارد و اصولی نمی شود کرد و یخچال به کیفیت و مکانیزم اولیه برنمی گردد.

 

تعمیر افتادگی درب یخچال

 

به طور خلاصه میتوان گفت که عدم تنظیم شیب یخچال، جمع شدن آب کف یخچال و سنگین کردن درب، می تواند منجر به بروز چنین مشکلی شود.
این مشکل گرچه به ظاهر ساده است، اما همونطور که در بالا خواندید، ممکن است خسارت جبران ناپذیری به یخچال فریزر وارد کرده و آن را بی استفاده کند که با وجود قیمت های بالای لوازم خانگی، خرید یک دستگاه جدید، هزینه بالایی را به خانواده تحمیل می کند.

 


 

چگونه می توان از افتادن درب یخچال جلوگیری کرد؟
1) بطری های شیشه ای داخل درب یخچال نگذارید و در را از مواد غذایی سنگین نکنید.
2) اگر مشاهده کردید که کف یخچال و یا در زیر جامیوه ای، آب جمع می شود حتما برای رفع این عیب از تعمیرکار ماهر کمک بخواهید.

 

روش تعمیر افتادگی درب یخچال

تعمیرات تخصصی یخچال فریزر تمام برندها

تعمیرات فوری و در منزل 

09130279241

با گارانتی و فاکتور 

تحت نظارت اتحادیه