علت بوق زدن یخچال فریزر

علت بوق زدن یخچال فریزر

یکی از سوالات متداولی که توسط مشتریان عزیزمان از کال سنتر زیاد پرسیده می شود، این است که چرا یخچال فریزر ما شروع به بوق زدن و چشمک زدن صفحه نمایشگر کرده؟

غالبا در یخچال فریزرهای بدون برفک این اتفاق می افتد، چون در سیستم های به روز که داخل آنها برد فرمان بکار رفته قابلیت آلارم یا هشدار وجود دارد که به ما اعلام می کند سیستم یخچالمان دچار مشکل شده. حالا علت بوق زدن یخچال فریزر را بررسی می کنیم.

ثبت پذیرش آنلاین

مرحله 1 از 3 - اطلاعات شخصی

  • در شهر های :شیراز ، اهواز ، اصفهان ، کرج ، تبریز ، رشت ، همدان میتوانید از طریق فرم بالا یا شماره تماس 03191002003 ثبت پذیرش تعمیرات انجام دهید.

ثبت پذیرش

جهت تعمیر یخچال فریزر خود میتوانید از خدمات ویژه حامی سرویس استفاده نمایید.

یک زمانی جعبه سیاه فقط داخل هواپیما ها بود که آلارم ها و خرابی ها را به صورت هوشمندانه به تکنسین اعلام می کرد اما با پیشرفت تکنولوژی و تبدیل شدن یخچال های آنالوگ به یخچال های دیجیتالی و بردی و وارد شدن صنعت الکترونیک به یخچال ها ما شاهد مواردی مثل خرابی و چشمک زدن وسیله هستیم و گاها خطایی را روی صفحه نمایش یخچال می بینیم.

داستان از این قرار است که یخچال فریزرها بر حسب یک طراحی مهندسی ساخته شده که یک سری قطعات در این سیستم دست به دست هم می دهند و باعث می شوند که سرمای یخچال به نحو احسنت تولید شود و شما بتوانید بازدهی خوبی از آن داشته باشید.

چگونه صدای بوق یخچال را قطع کنیم

زمانی که یخچال فریزر ها شروع به بوق زدن میکنند یک هشدار جهت خرابی دستگاه و یا باز بودن درب یخچال فریزر به ما میدهند برای قطع کردن این صدا با توجه به نوع برند و مدل دستگاه میتوانی از دکمه Alarm و یا mute  ویا آیکون بلند گو که روی آن خط کشیده استفاده کنید.

علت بوق زدن یخچال

علت بوق زدن یخچال فریزر می تواند خراب شدن هر کدام از این المان های یخچال فریزر شما باشد. در هر حال مشکلی پیش آمده که برد احساس می کند این امر غیر طبیعی است و آلارم هشدار می دهد.

علت بوق زدن یخچال نی نی سایت

کاهش سرما و بوق زدن یخچال فریزر

یخچال فریزها کلا به دو قسمت الکتریکی و مکانیکی تبدیل می شوند که قسمت مکانیکی یخچال فریزر مکانیزم گاز است که اگر گاز کم شود یا موتور از فشار بیفتد (موتور کمپرسورها قابلیتی دارند ک مثل سیلندر ماشین عمل می کنند، و عملیات دمش و مکش را به عهده دارند) اگر حالت دمش فشار زیادی نداشته باشد اصولا این اصطلاح را بکار می برند که موتور از فشار افتاده است.

سرمای  فریزرها نباید از منفی 10 کمتر شود، حالا اگر سرمای  فریزر از منفی 10 کمتر شده و یا به اصلاح از سرما بیفتد شاید در دمای منفی 10 درجه مواد غذایی از منجمد خارج نشود اما در حقیقت دمای یخچال فریزر در حال کاهش است و ممکن است نیمه های شب با این مسئله مواجه شوید که برای خوردن چیزی به سراغ یخچال فریزرتان بروید و ببینید که از زیر یخچال آب راه افتاده و مواد غذایی شروع به آب شدن کرده است.

ارور یخچال

 

بنظر شما در این مواقع کاری میتوانید انجام دهید؟

جابجایی مواد غذایی در آن موقع شب کار دشواریست. پس به پیشنهاد می کنیم زمانی که یخچال فریزر شروع به آلارم کرد این هشدارها را جدی بگیرید هر اروری که روی صفحه نمایش یخچالتان دیدید را یادداشت کنید. چه بسا این ارورها در یخچال فریزرها بر حسب مدل هایشان متفاوت است. مثلا داخل یک یخچال ارور F1 و یا H1 می دهد و یا در بعضی یخچال فریزرها چراغ چشمک زن دارد که در یک ثانیه 5 بار چشمک می زند یا مثلا 5 چراغ دارد که 2 چراغ آن بصورت قرمز رنگ روشن شده. نکته مهم اینکه وسیله را حتما در این مواقع از برق در بیاورید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای اینکه بدانید هر ارور مختص چه مدل یخچال و برندی هست، بنا به مدل یخچال فریزرتان به قسمت مربوط به ارورهای یخچال فریزر مراجعه کنید و آنها را مطالعه کنید تا نحوه برخورد با آنها و اینکه اصلا این ارور چه مشکلی را در رابطه با یخچالتان نشان می دهد را آموزش ببینید اگه خودتون نتوانستید کاری از پیش ببرید حتما با سرویس کار شرکت حامی سرویس تماس بگیرید. طی این فاصله مواد غذایی داخل یخچال را به یخچال دیگر انتقال بدهید. سرویس کار ما در اسرع وقت و کوتاهترین زمان ممکن در محل حضور پیدا می کند و مشکل را رفع می کند.

در محتوای زیر به بررسی تخصصی علت بوق زدن یخچال فریزر برند های مختلف میپردازیم.

علت بوق زدن یخچال ال جی

بوق زدن در یخچال فریزر ال جی همانند مواردی که در بالا ذکر شد میتواند هشدار و یا آلارمی بابت بروز یک مشکل باشد در ابتدا مطمن شوید که درب به درستی بسته شده باشد و نکته دیگری هم که وجود دارد این هست که اگر مواد غذایی گرم داخل یخچال فریزر قرار داده این و یا درب به مدت زمان طولانی باز مانده است بصورتی که دمای یخچال فریزر گرم شده است احتمال دارد که این آلارم از یخچال ال جی شنیده شود و یا حتی اگر برق به مدت چندساعت رفته و مجددا آمده بازهم باعث ایجاد بوق در یخچال ال جی میشود که اصولا بعد از یک ساعت کار مداوم صدای بوق از بین میرود. اگر که از بین نرفت میتوانید دکمه Door Alarm را بفشارید تا صدا بوق قطع شود.

علت بوق زدن یخچال ال جی

علت بوق زدن یخچال فریزر پارس

1- هنگامی که درب یخچال فریزر بیش از یک دقیقه باز بماند آژیر یخچال فریزر پارس به صدا در می آید که با فشردن دکمه شماره 2 در تصویر زیر صدا قطع میشود.

توجه داشته باشید که مدت این آزیر ده دقیقه است و بعد از ده دقیقه بصورت خودکار قطع میشود.

2-هنگامی که داخل یخچال فریزر گرم شود چراغ نشانگر قرمز میشود و شروع به بوق زدن میکند و چراغ نشانگر شماره 5 در تصویر تازمانی که مجددا داخل یخچال فریزر سرد نشود به چمک زدن خود ادامه میدهد.

3- اگر برق منزل شما برود و بعد از چند ساعت مجددا برق بیاید در صورتی که دمای داخل کابین از -9 بالاتر که برای مواد غذایی خطرناک است برسد دستگاه شروع به بوق زدن میکند و چراغ نشانگر شروع به چشمک زدن میکند.که با یک بار فشردن دکمه شماره 2 در تصویر آلارم قطع میشود وصفحه نمایشگر دمای داخل کابین را به شما نشان میدهد.

 

علت بوق زدن یخچال فریزر پارس

علت بوق زدن یخچال دوو

بعضی از مدل یخچال فریزر های دوو هنگام بروز خطا و یا عدم عملکرد صحیح یکی از قطعات شروع به بوق زدن میکند که در این محتوا به آن میپردازیم.

یخچال فریزر مدل 660 زمانی که شروع به بوق زدن میکند یک علامت Er روی صفحه نمایشگر ظاهر میشود که این نشانه از این است که یکی از قطعات یخچال فریزر دچار مشکل شده است.

برای اینکه دقیقا پی ببریم که مشکل دستگاه چیست در ابتدا باید شروع به فرایند ارور گیری دستگاه کنیم این فرایند را در زیر به شما آموزش میدهیم.

در ابتدا دکمه شماره 1 را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا قفل دستگاه باز شود.

سپس دکمه شماره 2 و 3 را همزمان باهم به مدت چند ثانیه نگه دارید ارور برای شما به نمایش گذاشته میشود.

برای بررسی ارور های یخچال دوو به این قسمت مراجعه نمایید.

علت بوق زدن یخچال دوو

 

 

 

بببینید دوست عزیزم از آنجایی که بعضی از دوستان آچار به دست و فنی فکر می کند تعمیر یخچال هیچ مشکلی ندارد و خودشان می توانند این کار را انجام بدهند اما در واقع اگر مهارت و دانش کافی در این باره نباشد و یک ترموفیوز به طور اشتباهی سر جای خودش قرار بگیرد خطر آتش سوزی را در منزل به همراه دارد. ما از شما خواهش می کنیم برای اینکه تعمیر سر خود یخچال فریزرتان خدای نکرده ضرر جانی و یا مالی برای شما به همراه نداشته باشد و یا اینکه هزینه اضافی برای خودتان نتراشید از متخصصین تعمیر آن وسیله کمک بگیرید تا هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی کرده باشید..

پس هر گونه آلارم هشدار در یخچال فریزرتان را جدی بگیرید و همانطور که در بالا گفتیم از صفحه نمایشگر یخچال و هشداری که نشان می دهد عکس بگیرید. بعد یخچال را خاموش کنید و برای تشخیص علت بوق زدن یخچال فریزر آن ارور را به متخصص تعمیرکار نشان دهید و یا اعلام کنید و یا اینکه در وبسایت شرکت حامی سرویس مطالعه کنید و ببینید ارور در رابطه با چه مشکلیست …

 

دراین باره خواندن این مقاله هم به شما کمک می کند: ترموفیوز چیست؟(روش تست + کاربرد)


تعمیر تخصصی انواع یخچال فریزر را با خیالی آسوده به تکنسین های کاردان و ماهر گروه حامی سرویس بسپارید.

ایکون کالسنتر

به صورت 24 ساعته پاسخگوی تماس های شما هستیم.

ما با استفاده از سابقه درخشان در زمینه تعمیر لوازم خانگی، مفتخریم که تعمیرات را در محل شما و در اولین مراجعه  در کوتاهترین زمان انجام دهیم. کلیه مراحل عیب یابی و تعمیرات در حضور مشتری و با توجیح کامل ایشان انجام می شود تا بر همه مراحل نظارت کامل داشته باشند. 

در صورت خرابی قطعات، ابتدا سعی می کنیم که قطعه تعمیر شود چرا که کیفیت قطعه اورجینال که از ابتدا بر روی دستگاه بوده به مراتب بیشتر است. اما در بعضی مواقع تعویض عملا کاری از پیش نمی برد و ممکن است بعد از مدتی به قطعات سالم دیگر نیز آسیب بزند. لذا این به تبحر تکنسین بر می گردد که بتواند به خوبی تشخیص دهد که نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه است.

اگر قطعه تعمیر شود به مدت دو ماه گارانتی می شود.

همچنین شرکت ما در صورت تعویض هم، تضمین می کند که قطعه اورجینال را با بهترین قیمت ارائه دهد و برای اثبات این ادعا نیز ضمانت نامه کتبی دریافت می کنید.

همچنین با دریافت فاکتور رسمی می توانیم این ادعای خود که یهترین قیمت ها و مطابق تعرفه اتحادیه را عرضه میکنیم، اثبات کنیم.

 

 

 

4.7/5 (30 نظر)