علت بوق زدن یخچال فریزر

علت بوق زدن یخچال فریزر

یکی از سوالات متداولی که توسط مشتریان عزیزمان از کال سنتر زیاد پرسیده می شود، این است که چرا یخچال فریزر ما شروع به بوق زدن و چشمک زدن صفحه نمایشگر کرده؟

غالبا در یخچال فریزرهای بدون برفک این اتفاق می افتد، چون در سیستم های به روز که داخل آنها برد فرمان بکار رفته قابلیت آلارم یا هشدار وجود دارد که به ما اعلام می کند سیستم یخچالمان دچار مشکل شده. حالا علت بوق زدن یخچال فریزر را بررسی می کنیم.

ثبت پذیرش آنلاین

مرحله 1 از 3 - اطلاعات شخصی

  • در شهر های :شیراز ، اهواز ، اصفهان ، کرج ، تبریز ، رشت ، همدان میتوانید از طریق فرم بالا یا شماره تماس 03191002003 ثبت پذیرش تعمیرات انجام دهید.

ثبت پذیرش

 

یک زمانی جعبه سیاه فقط داخل هواپیما ها بود که آلارم ها و خرابی ها را به صورت هوشمندانه به تکنسین اعلام می کرد اما با پیشرفت تکنولوژی و تبدیل شدن یخچال های آنالوگ به یخچال های دیجیتالی و بردی و وارد شدن صنعت الکترونیک به یخچال ها ما شاهد مواردی مثل خرابی و چشمک زدن وسیله هستیم و گاها خطایی را روی صفحه نمایش یخچال می بینیم.

داستان از این قرار است که یخچال فریزرها بر حسب یک طراحی مهندسی ساخته شده که یک سری قطعات در این سیستم دست به دست هم می دهند و باعث می شوند که سرمای یخچال به نحو احسنت تولید شود و شما بتوانید بازدهی خوبی از آن داشته باشید.

علت بوق زدن یخچال فریزر می تواند خراب شدن هر کدام از این المان های یخچال فریزر شما باشد. در هر حال مشکلی پیش آمده که برد احساس می کند این امر غیر طبیعی است و آلارم هشدار می دهد.

یخچال فریزها کلا به دو قسمت الکتریکی و مکانیکی تبدیل می شوند که قسمت مکانیکی یخچال فریزر مکانیزم گاز است که اگر گاز کم شود یا موتور از فشار بیفتد (موتور کمپرسورها قابلیتی دارند ک مثل سیلندر ماشین عمل می کنند، و عملیات دمش و مکش را به عهده دارند) اگر حالت دمش فشار زیادی نداشته باشد اصولا این اصطلاح را بکار می برند که موتور از فشار افتاده است.

سرمای  فریزرها نباید از منفی 10 کمتر شود، حالا اگر سرمای  فریزر از منفی 10 کمتر شده و یا به اصلاح از سرما بیفتد شاید در دمای منفی 10 درجه مواد غذایی از منجمد خارج نشود اما در حقیقت دمای یخچال فریزر در حال کاهش است و ممکن است نیمه های شب با این مسئله مواجه شوید که برای خوردن چیزی به سراغ یخچال فریزرتان بروید و ببینید که از زیر یخچال آب راه افتاده و مواد غذایی شروع به آب شدن کرده است.

ارور یخچال

 

بنظر شما در این مواقع کاری میتوانید انجام دهید؟

جابجایی مواد غذایی در آن موقع شب کار دشواریست. پس به پیشنهاد می کنیم زمانی که یخچال فریزر شروع به آلارم کرد این هشدارها را جدی بگیرید هر اروری که روی صفحه نمایش یخچالتان دیدید را یادداشت کنید. چه بسا این ارورها در یخچال فریزرها بر حسب مدل هایشان متفاوت است. مثلا داخل یک یخچال ارور F1 و یا H1 می دهد و یا در بعضی یخچال فریزرها چراغ چشمک زن دارد که در یک ثانیه 5 بار چشمک می زند یا مثلا 5 چراغ دارد که 2 چراغ آن بصورت قرمز رنگ روشن شده. نکته مهم اینکه وسیله را حتما در این مواقع از برق در بیاورید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای اینکه بدانید هر ارور مختص چه مدل یخچال و برندی هست، بنا به مدل یخچال فریزرتان به قسمت مربوط به ارورهای یخچال فریزر مراجعه کنید و آنها را مطالعه کنید تا نحوه برخورد با آنها و اینکه اصلا این ارور چه مشکلی را در رابطه با یخچالتان نشان می دهد را آموزش ببینید اگه خودتون نتوانستید کاری از پیش ببرید حتما با سرویس کار شرکت حامی سرویس تماس بگیرید. طی این فاصله مواد غذایی داخل یخچال را به یخچال دیگر انتقال بدهید. سرویس کار ما در اسرع وقت و کوتاهترین زمان ممکن در محل حضور پیدا می کند و مشکل را رفع می کند.

بببینید دوست عزیزم از آنجایی که بعضی از دوستان آچار به دست و فنی فکر می کند تعمیر یخچال هیچ مشکلی ندارد و خودشان می توانند این کار را انجام بدهند اما در واقع اگر مهارت و دانش کافی در این باره نباشد و یک ترموفیوز به طور اشتباهی سر جای خودش قرار بگیرد خطر آتش سوزی را در منزل به همراه دارد. ما از شما خواهش می کنیم برای اینکه تعمیر سر خود یخچال فریزرتان خدای نکرده ضرر جانی و یا مالی برای شما به همراه نداشته باشد و یا اینکه هزینه اضافی برای خودتان نتراشید از متخصصین تعمیر آن وسیله کمک بگیرید تا هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی کرده باشید..

پس هر گونه آلارم هشدار در یخچال فریزرتان را جدی بگیرید و همانطور که در بالا گفتیم از صفحه نمایشگر یخچال و هشداری که نشان می دهد عکس بگیرید. بعد یخچال را خاموش کنید و برای تشخیص علت بوق زدن یخچال فریزر آن ارور را به متخصص تعمیرکار نشان دهید و یا اعلام کنید و یا اینکه در وبسایت شرکت حامی سرویس مطالعه کنید و ببینید ارور در رابطه با چه مشکلیست …

 

دراین باره خواندن این مقاله هم به شما کمک می کند: ترموفیوز چیست؟(روش تست + کاربرد)


تعمیر تخصصی انواع یخچال فریزر را با خیالی آسوده به تکنسین های کاردان و ماهر گروه حامی سرویس بسپارید.

به صورت 24 ساعته پاسخگوی تماس های شما هستیم.

ما با استفاده از سابقه درخشان در زمینه تعمیر لوازم خانگی، مفتخریم که تعمیرات را در محل شما و در اولین مراجعه  در کوتاهترین زمان انجام دهیم. کلیه مراحل عیب یابی و تعمیرات در حضور مشتری و با توجیح کامل ایشان انجام می شود تا بر همه مراحل نظارت کامل داشته باشند. 

در صورت خرابی قطعات، ابتدا سعی می کنیم که قطعه تعمیر شود چرا که کیفیت قطعه اورجینال که از ابتدا بر روی دستگاه بوده به مراتب بیشتر است. اما در بعضی مواقع تعویض عملا کاری از پیش نمی برد و ممکن است بعد از مدتی به قطعات سالم دیگر نیز آسیب بزند. لذا این به تبحر تکنسین بر می گردد که بتواند به خوبی تشخیص دهد که نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه است.

اگر قطعه تعمیر شود به مدت دو ماه گارانتی می شود.

همچنین شرکت ما در صورت تعویض هم، تضمین می کند که قطعه اورجینال را با بهترین قیمت ارائه دهد و برای اثبات این ادعا نیز ضمانت نامه کتبی دریافت می کنید.

همچنین با دریافت فاکتور رسمی می توانیم این ادعای خود که یهترین قیمت ها و مطابق تعرفه اتحادیه را عرضه میکنیم، اثبات کنیم.

تعمیر یخچال ال جی در اصفهان

تعمیر تلویزیون در اصفهان

تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

 

‫4.7/5 ‫(9 نظر)