صدای غیر طبیعی یخچال دوو

صدای غیر طبیعی یخچال دوو

03191002003

اگر یخچال فریزر شما صدای غیر طبیعی دارد باید بررسی کنیم ببینیم علت صدای غیر طبیعی یخچال دوو چیست?

موقعی که از یخچال فریز دوو شما صدایی به گوش می رسد و حس می کنید که این صدا جدید و غیرطبیعی است و قبلا با آن مواجه نشده بودید باید دقت کنید که نوع این صدا چیست و از آنچه که می شنوید تا حدودی می توانید علت را تشخیص دهید.

یکی از این صداهایی غیرطبیعی زمانی است که وقتی درب را باز می کنیم صدا قطع می شود.

نمایندگی یخچال دوو در اصفهان نیستیم اما تعمیرات تخصصی آن را در منزل شما انجام میدهیم

از دیگر موارد زمانی است که یخچال فریزر شما به حالت برفک زدایی دستی نرفته است.

اگر هنگامی که شما به یخچال فریزر دست می‌زنید صدای آن قطع می‌شود می‌تواند به خاطر آن باشد که پایه‌های یخچال فریزر شما به درستی نصب نشده. توجه به این داشته باشید که باید پایه ها به سمت عقب باشد و به گونه‌ای باشد که وقتی درب را به صورت اتوماتیک رها می‌کنیم در به سرعت بسته شود.

اگر که این صدا به صورت مداوم زمانی که کمپرسور کار می کند وجود دارد می تواند از موتور فن کندانسور باشد که کنار موتور قرار دارد. زمانی که کاسه نمد این دستگاه به مشکل برمی خورد باعث می شود که صدای ناهنجار را از خودش به وجود بیاورد و به مرور زمان فن شما از کار بیفتد.
برای تعمیر این فن ها توصیه می‌شود که حتماً فن کندانسور را تعویض کنید و تحت هیچ عنوان روغنکاری و تعمیر نکنید. چه بسا که بعد از مدتی این فن مجدداً از کار می‌افتد و ممکن است که این مواجه با زمانی باشد که شما منزل نباشید و باعث سوختن موتور و عدم برودت فریزر شما می شود.

یکی دیگر از علل صدای غیر طبیعی یخچال دوو برخورد لوله های کندانسور به بدنه یخچال می باشد که با لرزش گیری می توانیم این مشکل را حل کنیم.

حالت بعدی می تواند این باشد که در موقع خاموش شدن و روشن شدن یخچال فریزر صدای ناهنجاری ایجاد می شود. علت آن می‌تواند این باشد که فنرهای موتور شما و پایه‌های آن شل شده و باعث ایجاد این صدا می شود.