علت روشن نشدن یخچال بعد از شستن

علت روشن نشدن یخچال بعد از شستن

اگر که شما یخچال فریزرتان را با آب شسته اید و الان به برق زدید و متوجه شدید یخچال فریزر روشن نمیشود در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

علت روشن نشدن یخچال بعد از شستن

دلیل روشن نشدن یخچال بعد از شستن با آب چیست؟

یخچال فریزر های امروزی دارای قطعات الکترونیکی مانند برد و سنسور هستند ومتاسفانه زمانی که شما این محصولات را با آب میشویید آب به برد دستگاه میرسد و باعث میشود دستگاه روشن نشود و خیلی از اوقات باعث سوختن برد فرمان میشود اگر که هنوز دستگاه شما داخل برق است و همچنان روشن نشده برای جلوگیری از آسیب بیشتر فورا آن را از برق خارج کنید ومجددا برگردید تا این بحران را حل کنیم.

اقدامات اورژانسی برای جلوگیری از خسارت های بیشتر

  • دستگاه را به هیچ عنوان به برق نزنید
  • فورا فکر چاره ای برای مواد غذایی باشید حل کردن مشکل بردفرمان مشخص نیست چقدر طول بکشد واین باعث میشود خسارت بیشتری بر شما وارد شود
  • خشک کردن آب از روی برد فرمان ونمایشگر اگر برد را میدانید در کجای یخچال فریزر قرار گرفته با سشوار آن را خشک کنید اگر هم نمیدانید در ادامه مکان های قرار گیری برد را خواهم گفت.
  • جهت اعزام تعمیرکار با مرکز تماس حامی سرویس تماس حاصل فرمایید 0313833

چند ساعت بعد از شستن یخچال به برق بزنیم

اگر یخچال فریزر خود را با آب شسته اید باید مطمن شوید که قطعات الکترونیکی دچار آب خوردگی نشده باشند و تا خشک شدن کامل آن باید صبر کنید اگر چنانچه رطوبتی در این قطعات وجود داشته باشه باعث میشه که برد دستگاه آسیب ببیند.

 

شستن یخچال با شیلنگ آب

شستن یخچال فریزر با شیلنگ آب کار غیر استاندارد و خطرناکی است که باعث میشود خساراتی مالی و جانی را برای شما ایجاد کند و به همین دلیل جدا از انجام این کار خوداری فرمایید .

مکان قرار گیری برد در یخچال فریزر کجاست؟

برد های یخچال فریزر دو نوع هستند برد فرمان و برد نمایشگر و برد فرمان برد نمایشگر یخچال فریزر معمولا روی درب نصب شده و همان قسمتی هست که دما را به شما نمایش میدهد.

برد فرمان معمولا روی سقف دستگاه در کاوری هستند که باید کاور را باز کنید تا به برد فرمان دسترسی پیدا کنید  و بعضی یخچال فریزر ها در دیواره پشت دستگاه و بعضی دیگر هم در کنار کمپرسور و بعضی از مدل های دیگر هم در جداره جلویی دستگاه هستند(پیشانی)

شستن یخچال چقدر خسارت ایجاد میکند؟

خسارت های ناشی از شستن یخچال فریزر بنابه نوع محصول شما کاملا متفاوت است اگر یخچال فریزر شما محصول ایرانی باشد به دلیل وجود قطعات هزینه کمتری نسبت به برند های خارجی در بر خواهد داشت به علت اینکه گاهی شدت آبخوردگی برد و در برق قرار دادن یخچال فریزر انقدر زیاد است که برد فرمان و یا نمایشگر از بین رفته و غیر قابل تعمیر است ولی اگر دستگاه را سریع از برق بکشید میتوان آنها را تعمیر کرد و خسارت کمتری ایجاد میکند.

پس این خسارت بنابه نوع برند دستگاه متفاوت است و عملکرد شما بعد از روشن نشدن دستگاه.

اگر یخچال یکسره کار کنه چی میشه

شستن یخچال در دراز مدت چه خساراتی را ایجاد میکند؟

شستن یخچال فریزر باعث میشود که در بلند مدت دستگاه شما پوسیده شود و باعث افتادگی درب یخچال فریزر و یا نشتی گاز محصول شما شود که در محتوای علت نشتی گاز یخچال به این موضوع کاملا میپردازیم

 

4.4/5 (5 نظر)